Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hideg vízzel kezet mosni...

Hideg vízzel kezet mosni rosszabb, mintha meg se mosnám? Ezt hallottam, mivel a hideg vízben jobban szaporodnak a baktériumok.

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség.
2009. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez nemigaz. ez úgy igaz h meleg vízben tanácsosabb mert több baci pusztul el.
2009. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szappannal mosol kezet, az pusztítja el a kórokozókat, a víz legfeljebb csak lesodorja egy kis részüket. Ha a hideg vizes kézmosás nem lenne elég, már kihalt volna az emberiség. A baktériumok táptalaja egyébként inkább a langyos, mint a hideg, a fertőtlenítő hatású melegvíz meg már olyan forró lenne, minimum 60 fok, hogy azt nem lehetne kibírni.
2009. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha pl olyan helyen vagyok, ahol nincs szappan, akkorsem gond ha hideg vízzel mosok kezet és nem tudom megtörölni sem?
2009. szept. 6. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát gondnak ugyan gond, de inkább moss kezet sima hideg vízzel mint semmivel sem. én is jártam már így vonaton, de amint hazaértem rendesen megmostam a kezem.
2009. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10.38 vagyok. Ha gyakran kerülsz ilyen helyzetbe, akkor vegyél fertőtlenító törlőkendőt vagy Rossmannban kapható fertőtlenítő kézbalzsamot.
2009. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát lehet ,hogy hülyeség, de én pl mindig viszek magammal egy kis másfél decis üvegben sebészi bemosakodó szert. És vonaton hasonló helyeken azzal mosok kezet. Vagy ha valami nagyon durván piszkoshoz nyúltam. Nem sűrűn csinálom ezt , tehát nem vagyok beteg, de őszintén szólva szerintem amit egy-két vonaton össze lehet szedni, annak nem elég a szimpla szappan meg víz.
2009. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!