Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik hormon felelős az...

Melyik hormon felelős az izzadásért?

Figyelt kérdés
Nőknél nemi hormon? Vagy egyéb hormon?
2013. jan. 28. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem hormon felel. Az izzadás idegi szabályozású.
2013. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fokozott izzadást elméletileg a hormonháztartás "nem egyensúlya" is okozhat, ezt több helyen is olvastam. tehát akkor a lényeg: ha a hormonháztartás rendben (lenne), nem lenne fokozott izzadás?
2013. jan. 28. 15:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, higy izzadásért felelős hormon, de bármelyik hormonzavar okozhat fokozott izzadást, ez gyakoribb mondjuk pajzsmirigy túlműködésnél. De hormonális zavarnál olyan nincs, hogy csak ez az egy tüneted lenne, akkor a ciklusod, a súlyod, a hangulatod, a bőröd se lenne rendben. Próbálkozz patikákban kapható dezodorokkal és vegyél nyugtató teakeveréket. Ha úgy sincs semmi javulás akkor keresd fel a háziorvosod.
2013. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Voltam már hormon-vizsgálaton, ki is jött, hogy több minden sem stimmel - ahogy említetted, szorongós is vagyok, sok az allergiám is, meg még jópár dolog van. Ezért reménykedem, hogy ha rendbe tesszük a hormonokat, akkor az izzadás is alábbahgy, mert eléggé zavar, próbáltam már sok mindent.

Köszi a válaszod!

2013. jan. 28. 16:04
 5/9 anonim válasza:

és milyen hormonok lettek rosszak?mert abból lehet következtetni dolgokra...

Amugy egyik ismerősömnek botoxot nyomtak a hónaljába,mert nagyon izzadt!!!

Egyik barátnőm a gyogyszertárban kért egy oldatot,azzal kente a hónalját és durva,de nem izzad tőle.......tudod amit ők kuytulnak ki...kis barna üvegbe...olcsó és nagyon nagyon jó

2013. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát én a botoxtól is félnék, meg szerintem talán Exodor lehetett, azt is ismerem.

ezek sajnos mind olyan módszerekkel szorítják vissza az izzadást, ami nem természetes, azaz ha bent tartják a verejtéket, az bent nem tesz jót (nem mondom, hogy rákkeltő, de ki tudja, hallottam már ilyenről)


szóval nemkem meg kellene oldanom belül, hogy ne izzadjak ennyit.

2013. jan. 28. 23:58
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Az valószínű a Solutio Antisudorica lesz. Az endokrinológusnál házalj, hogy csináljanak valamit a hormonzavaroddal...
2013. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az lesz, csak godoltam rákérdezek.
2013. jan. 29. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Hol vettél Exodort? én sehol nem találok... az Antisudorica nekem nem hasznal :(
2013. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!