Cukorbeteg 19 éves, nyáron érettségiző gyereknek meddig jár családi pótlék és ha tanul meddig kap utána a szülő adókedvezményt? Ha dolgozni fog súlyos fogyatékosnak minősül?
A cukorbetegség leküzdhető. Helyes étrenddel, megfelelő vitamin bevitellel és NEM GYÓGYSZERREL!
A vércukorszint 9-10-től nem jó, jelenleg 6-ra már gyógyszert írnak fel,azért mert ez a gyógyszermaffia és a betegségipar érdeke. PÉNZ!!
Na, tehát hogy a kérdésedre is érkezzen válasz :)
Feltételezem, hogy a fiad 1-es típusú, inzulindependens cukorbeteg. Elvileg ebben az esetben súlyos fogyatékosnak minősül, és majd mint munkavállaló kérhet adójóváírást, de járjatok ti magatok is utána. (Ha csak addigra meg nem szüntetik ezt a kedvezményt...)
A családi pótlékot, sajnos, nem tudom.
Köszönöm szépen a válaszokat.
Sajnos az 1-es típusú cukorbetegség semmivel sem gyógyítható, legfeljebb a szövődmények csökkenthetők.
Rengeteg dolgot végigcsináltunk, kevés eredménnyel, de nem adjuk fel. A „csodaszerek” csak a 2 – esre jók.
A kiemelt családi pótlékról tudok, azt addig kapja, amíg leérettségizik, max. 20 éves koráig, meg kapja az ingyenes városi közlekedési lehetőséget (meddig?), de mi az a szülői adókedvezmény ?
A szülői adókedvezmény az a családi kedvezmény nevet viseli hivatalosan.
Ez egy - a személyi jövedelemadónál - érvényesíthető kedvezmény. Annak jár, aki a saját háztartásában családi pótlékra jogosult gyermeket tart el. Azokra a hónapokra jár, amely hónapokra a gyermek után családi pótlékra is jogosult.
1 gyermek esetén ez 62.500 Ft/hó adóalapot csökkentő kedvezményt jelen, ami által az adó összege is csökken.
Amikor a gyermeked dolgozni fog, és a betegsége súlyos fogyatékosságnak minősül (ezt az orvos dönti el, és külön rendelet van róla), akkor a gyermeked szintén a személyi jövedelemadónál erre való tekintettel kedvezményben részesül (ha addig el nem törlik ennek lehetőségét).
Cukorbeteg? Jár az adókedvezmény!
Adóbevalláskor ne feledje!
Felhívjuk figyelmét, hogy ez a cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, ezért elképzelhető, hogy nem minden adata pontos. Kérjük, az Ön számára kiemelten fontos információkat szükség szerint ellenőrizze!
Az adóbevallás lassan aktuálissá válik, és érdemes tudatosítani, hogy az 1-es típusú, valamint a szövődményes 2-es típusú cukorbetegeknek lehetőségük van egyéni adókedvezményt igényelni - hívja fel a figyelmet a Cukkerberg blog.
Az 1995. évi CXVII. törvény 40. paragrafusa, mely a személyi jövedelemadóról, illetve a személyi kedvezményekről rendelkezik, így szól: "Az összevont adóalap adóját csökkenti a súlyosan fogyatékos magánszemélynél az erről szóló igazolás alapján a fogyatékos állapot kezdő napjának hónapjától ezen állapot fennállása idején havonta az adóév első napján érvényes havi minimálbér 5 százalékának megfelelő összeg (személyi kedvezmény)" - idézi fel a Cukkerberg blog legfrissebb posztjában.
Mit jelent mindez?
Az, aki beleesik a súlyosan fogyatékos kategóriába (a rokkantsági járadékban részesülők, illetve a 335/2009. (XII. 29.) kormányrendelet által meghatározott betegséggel élők, így az 1-es típusú diabetes bármilyen formája, valamint a 2-es típusú diabetes szövődményes formái), annak minden egyes hónapra - mikor fogyatékossága igazolhatóan fennáll - az adóévben és adott hónapban érvényes minimálbér 5 százalékának megfelelő összegű adókedvezmény jár (havi 4650 Ft, évi legfeljebb 55800 Ft).
A fogyatékosságot igazolással kell bizonyítani, melyhez a Magyar Diabetes Társaság honlapja a 49/2009. (XII. 29.) EüM rendelet mellékletét ajánlja felhasználható mintaként.
Mint a blogban írják, az igazolást a szakambulancia, a kórházi osztály szakorvosa, vagy szakorvosi dokumentáció alapján a beteg választott háziorvosa állíthatja ki. Az igazolást 2-es típusú diabétesz esetén évente kérik, 1-es típus esetén egyszeri bemutatása szükséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!