Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet vérmérgezést kapni...

Lehet vérmérgezést kapni attól ha elkaparom a pattanásom?

Figyelt kérdés

Itthon voltam és elkapartam a pattanásom.

nem nagy pattanás meg nem is nagyon vérzett.

a kezem ránézésre nem koszos, de aztán ki tudja.


2013. jan. 16. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az esely elvileg meg van ra, de gyakorlatilag szinte kizart. ha megnyugtat betadinos vattal torolgesd meg.
2013. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

és ha éjjel lesz belőle baj?

aludni muszáj. :S

2013. jan. 16. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Ha ennyitől lehetne vérmérgezést kapni, akkor én 14 évesen meghaltam volna bárányhimlőben. Ugyanis majdnem mindenhol elkapartam a sebeket, ráadásul félig ájultan, mert 40 fokos lázzal feküdtem 2 hétig. Még élek.
2013. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

akkor azt mondjátok hogy nincs ok félni?

az a baj hogy pont jókor jött, mert egész éjjel nem tudom figyelni hogy van e piros csík ami onnan kiindul.

és hallottam hogy az reggelig el is érhet a szívhez.

de egyébként tényleg nem vérzett csak kicsit.

2013. jan. 16. 23:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, megharapod a nyelved véletlenül, vagy felsért egy szög a padban, ezek olyan dolgok, amik mindennaposak, elesel, és felhorzsolod magad, stb. Azért van az immunrendszered, hogy ezeket kivédje, ha nem mély a seb, és nem nyomtad az arcod a koszba, akkor 0 az esély rá, hogy vérmérgezést kapj. Töröld meg egy tonikos vattával, vagy betadinnal, vagy akár pálinkával, az alkohol fertőtlenít. Holnapra maximum a sebhely látszik majd.
2013. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ. :)

aloe verás spray-t fújtam rá, az elvileg mindenre jó.

annyi elég rá ugye?

2013. jan. 16. 23:36
 7/11 anonim válasza:
Hallod... olvass már utána, nem tudom hány éves vagy, de na?! Én már a 4. életévemet se töltöttem volna be, ha ilyentől vérmérgezést lehetne kapni, ugyanis notórius sebelkaparó voltam/vagyok... ha rozsdás szögbe lépsz, akkor kaphatsz vérmérgezést, esetleg egy nagy sebet nem tartasz tisztán és elfertőződik, de egy pattanás... ugyan!
2013. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2013. jan. 16. 23:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Na túlélted az éjjelt? :D
2013. jan. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy 30 éve kapargatom a pattanásaimat és még élek.
2013. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!