Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi pattanásom?

Miért van ennyi pattanásom?

Figyelt kérdés

Pár hónap és 21 éves leszek. Úgy emlékszem, kb 13-17 éves koromig volt viszonylag sok, egyszerre 4-5 az arcomon kb. Aztán szinte egy se. Most pár hónapja elő jöttek. Most sincs sok, 3-4 arcon meg pár háton, de nem tudok tőlük megszabadulni. Folyamatosan jönnek elő, elmúlik egy, jön helyette új. Vagy ha kinyomom az sem hasznám, újra megtelik ilyen fehér kemény valamivel, vagy folyékony fehér-sárgás váladékkal. Hiába mosom le vízzel naponta többször, az arclemosó tonikot is naponta használom, mégse használ. Sok kis miteszer is van, amiket ha kinyomok akkor bepirosodnak és pár nap múlva újra megtelnek kemény sárgás zsíros dologgal.

Nem eszek csokit sem, azt hallottam attól lehet, de már évek óta szinte sose eszek ilyesmit. Nem tudom mit csináljak, lehet ezek ellen tenni valamit? Azt hittem hogy 20 éves korban azért már nem fog ennyi elő jönni, de úgy látom tévedtem.


2012. okt. 4. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez felnőtteknél is előfordul. Nem csak csokitól lehet ám, számtalan dolog kiválthatja, pl. stressz, hormonok, más kaják.

Én azt tanácsolom, hogy kozmetikushoz menj el rendszeresen, vagy bőrgyógyászhoz is mehetsz. Nyilván nem a legolcsóbb egyik sem, de hosszútávon szerintem ez érné meg a legjobban. Te hiába veszel arclemosókat, tonikot, bőrradírokat, akármit.. van rá esély, hogy nem olyat választasz, ami a te arcbőrödnek a legmegfelelőbb lenne. Én jártam már úgy, hogy olyat sikerült vennem, amitől csak még több pattanásom lett, pedig a leírás alapján azt hittem, hogy ez kell nekem... Szóval ahelyett, hogy kísérleteznél mindenféle kenceficével, inkább kozmetikus, bőrgyógyász tanácsát kérd ki.

2012. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem csak a csoki, de bármilyen fűszeres vagy zsírosabb étel előidézheti a pattanásokat. Illetve az arcbőröd típusától is függ, életmód, eleget vagy e levegőn, iszol e rendszeresen kávét, cigarettázol e. Fontos hogy ne nyomkodd magad! Mindenképpen menj el kozmetikushoz havi 1x ajánlatos elmenni és utána szépen kitisztul az arcbőr, így látatlanba nehéz tanácsot adni hogy milyen krémeket használj, ahhoz mindenképpen látnia kell egy kozmetikusnak. Üdv egy kozmetikus.
2012. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!