Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ínhüvely gyulladásom lehet?

Ínhüvely gyulladásom lehet?

Figyelt kérdés

Két reggel mikor felkeltem vagy fél óráig fájt a kezem. Nem egyhuzamban, hanem bizonyos mozdulatoknál a csuklómba nyilaló fájdalom ami igen erős.Azóta az elmúlt két napban egész nap jelentkezett a fájdalom, és nem múlt el azóta se. Leginkább amikor a hüvelykujjamat mozgatom akkor jelentkezik. Olyan mintha egy ín megfeszülne és hogy is írjam... odébb kéne rakni, mert elakadt.. Kegyetlen érzés...pl: egy üveget se tudok erősen megfogni, hogy letekerjem a kupakot, csak úgy hogy csillagokat látok.. Nem állandó a fájdalom, csak sűrűn jelentkezik, ha bármit akarnék csinálni. Befásliztam szorosan, így kevésbé tudok hirtelen mozdulatot tenni amivel fájdalmat okoznék magamnak. Orvoshoz nem szívesen mennék, csak ha nagyon nem javul.

Azt olvastam pihentetni kell, vettem rá patikában kenőcsöt (Aminoerg). Sajna munkám miatt nem igazán tudom pihentetni, betegszabira se szívesen mennék.


Jó felé gondoltam, hogy ínhüvely lehet? Mindenképp érdemes orvoshoz menni, vagy megúszhatom nélküle is?



2013. jan. 15. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Inhüvely gyulladást lehet pl kapni, ha órákon át írsz, körmölsz. Ha csak úgy hirtelen jött, az lehet nem az. A korodtól függően lehet ízületi gyulladás, köszvény.Kiválthatja az időjárás, frontok váltakozása.Nehezen múlnak ezek a dolgok: mi egy olyan télen költöztünk kertesbe, amikor rengeteget esett a hó. A család elment dolgára, én sepertem naponta háromszor a havat. Még júniusban is fájtak a kar-hátizmaim. Jó lenne tudni, hogy gyulladás-e, enyhíthető-e fürdősókkal a fájdalom. De ha gyulladás, az nem szereti a melegvizet.
2013. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem.. 23-éves lány vagyok, jobb kezes...ennek ellenérea bal kezem a kis suta most. Itthon sokat ülök gép előtt, de nem igen használom úgy a mancsom, hogy bármi ilyen jellegű gond felléphetne csak úgy. Nem estem el nem emeltem nehezet, igazából semmit se tettem, vele...azért is hittem, hogy elaludtam, de ötödik napon járok és abból csak első két nap múlt el a fájdalom hamar, most az utsó 3 nap meg egész nap figyelnem kell, hogy ne lássak csillagokat.


Tehát bármi lehet a gond...hát ha nem múlik akkor elnézek dokihoz az biztos többet tud mondani, gondoltam hátha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata :)


Köszönöm a válaszod! Fene az emberi testbe, hogy ezer baja lehet XD

2013. jan. 15. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen:) rejtélyes dolgok ezek. Nekem volt egy időszak, mikor a sarkamnak a talp felőli részén jelentkezett olyan hasító fájdalom, hogy ha ráálltam, csillagokat láttam. Nem erőltettem, nem sérültem, valamitől begyulladt az ideg. Aztán enyhült naponta a fájdalom, de főleg reggel jelentkezett. Berendeltek fizikoterápiára, ott kétnaponta kis kütyüvel kellett körözni a fájó rész fölött. Szemfényvesztésnek hittem, de kb 2 hét múlva megszűnt.

Ha annyira fáj, vehetnél be gyógyszert. Nekem volt bokaficamom, a csillagokat láttam a fájdalomtól. Éppen üzemorvosnál voltam, panaszkodtam, s kérdezte, szedek rá valamit? Mondom, mit lehet egy ficamra szedni. Írt fel tablettát, s azt vettem észre, jé, futok a buszhoz. Szóval ez nem gyógyít, csak fájdalmat csillapít,de az is valami. Halkan írom, hogy ne tűnjön reklámnak: Cataflam.De csak orvos írja ki. Viszont vannak ízületi fájdalom csökkentésére mások is. Ha pár napon belül nem enyhül, érdemes felkeresni a dokit. Jobbulást!:)

2013. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!