Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérzett a végbelem székrekedés...

Vérzett a végbelem székrekedéstől, de nem fáj? Tennivaló?

Figyelt kérdés

Székrekedésem van,próbálom orvosolni. Mostanában nem figyeltem,a sok tömény kajától megint nem tudtam wc-re menni,így az ujjammal kellett segitenem.Sikerült,de vérzett is valami.De nem fáj,nem érzem.A körmömmel sérhettem fel magam belülről? (tudom,kúppal kellett volna,de dolgozom,bezárt tegnap a gyógyszertár,ma délutánig már nem birtam volna ki)

Máskor nem volt ilyen.


2013. jan. 8. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod. Ha ez egyszeri vérzés, az sajnos ilyen esetekben megesik. Egy-egy nagyobb széklet is képes kisebb vérzést produkálni. Ha csak elenyésző mennyiségű, akkor nincs más teendő, esetleg vehetsz egy meleg kamillás ülőfürdőt, az az esetleges gyulladást csökkenti, a sebet gyógyítja, és a közérzetet kellemesebbé teszi.
2013. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a székrekedéstől,sajnos hajlamos vagyok rá,és a lenmag ami egy ideje segit,most nem ettem 2 hétig,itt a következmény.

Akkor ennyitől nem lett aranyerem vagy bármi bajom?

Megijedtem kicsit.Vérmennyiség összességében max 5ml,csak látványra...

2013. jan. 8. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:

5 ml azért az nem kevés... az kb 10-15 csepp (jó, azért nem katasztrofális...)

Önmagában egy sérülés okozta vérzés az még nem jelent aranyeret.

2013. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha aranyered lenne, hidd el, észrevennéd.


Amikor székrekedésem van, nekem is szokott picit vérezni, már több mint 10 éve így van ez, de eddig semmi más tünet, probléma nem volt. Doki is vizsgált és ő sem vett észre semmit.

2013. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak saccoltam a mennyiséget.Kb mint mikor elvágjuk a kezünk és kibugyog a vér.

Kamillás ülőfürdőn kivül tudom mást tenni még hogy begyógyuljon amit sikerült felsérteni belül? Étrenden kivül.

2013. jan. 8. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A kemény széklet lehet,hogy felsértette a végbeled.Egyél sok rostos gyümölcsöt(pl. minden nap pár szem aszalt szilva)és igyál minimum 2 liter folyadékot,hogy ne legyen kemény a széklet.Így talán hamarabb begyógyul.
2013. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!