Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apámnak elmebaja van, paranoid...

Apámnak elmebaja van, paranoid skizofréniával diagnosztizálták. Mit lehetne tenni, hogy befeküdjön az elmegyógyba magától? Mentőket lehet hívni hozzá? Milyen más fórumokon tudnék még segítséget kapni (nem lehet kimozdítani a házból 4 éve)?

Figyelt kérdés

Itthon eléggé kibírhatatlan, mindenbe beleszól, nem dolgozik, gyógyszereit a "legaljább" italokkal veszi be, amiket természetesen egész nap fogyaszt. A saját érdekében is jó lenne befeküdnie pár napra, de mikor mondjuk neki, mindig azt mondja: "ti innen nem túrtok ki!"

Egy kirohanását felvettem és feltettem az Internetre, aki komolyan szeretne hozzászólni, segíteni, hallgassa meg: [link] (a dühkitörés oka: nem hoztam neki a boltból egy darab kiflit)

Szerencsére nem bántott eddig se engem, se édesanyámat(így lakunk hárman), mert túl gyenge hozzá.

Elköltözni sajnos nincs lehetőségünk.


2009. aug. 27. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos amíg nem ön és közveszélyes, addig nem vihetik el kényszergyógykezelésre. Talán egy másik, jobb pszichiáterre még rá lehetne beszélni, aki megpróbál hatni rá.
2009. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosnak kellene elmondani azokat, amiket leírtál. Hogy iszik a gyógyszerre és féltek tőle, hogy ön és közveszélyes. A háziorvosnak kellene bevitetnie a kórházba. Ha ő nem segít, keresd fel anyukáddal a családsegítőt.
2009. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos magától biztos nem fogja belátni, hogy kórházba kéne mennie. A betegség egyik jellemzője, hogy nincs betegségbelátás. Ez elég súlyos betegség, a kórházi kezelés elengedhetetlen mert könnyen válhat ön- és közveszélyessé. Gyakran jár együtt üldözési mániával: követnek, figyelnek, ki akarnak túrni...stb. Szerintem is a háziorvosnak kéne ezeket elmondanod.
2009. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen, a követnek, figyelnek megvan :) mindig mondja h ne engedjek be senkit a lakásba, amikor jött haverom elüldözte, stb...
2009. aug. 27. 20:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajna ez nem lesz jobb kezelés nélkül.
2009. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Dugjátok el előle az alkoholt.
2009. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha bedurvul, akkor családtag vagy háziorvos hívhat hozzá mentőt, illetve a rendőrség. Nálunk a szomszédban lakik egy skizofrén lány (lány? hát megvan már 30 éves) az anyjával, aki szintén kissé nem százas. Na ők is be szoktak kattanni és akkor üvöltöznek, csapkodnak, kizárják egymást, stb. Elég ijesztőek szoktak lenni. Én az első alkalommal a mentőket hívtam ki hozzájuk, de azt mondták, csak családtag bejelentésére mehetnek ki, inkább hívjam a rendőröket, mert ők viszont elvitethetik őket a mentőkkel, csak én mint civil, nem. A rendőrök ki is jöttek, aztán ők hívták a mentőket. Tőlük azt az infót kaptam, hogy a háziorvos is kihívhatja a mentőket.

Ilyen már többször is volt nálunk, az egész ház életét megkeserítik, de másnap mindig visszahozták őket. Reménykedtem benne, hogy egy idő után feltűnik a dokiknak, hogy ez így nem mehet tovább, de sajnos nem... Szerencsére már nem ott lakom.

2009. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azóta meghalhatott a mama hiszen az 1 éve volt ( a kérdés feltéve )

Amugy inkább kezelés kéne neki inkább háziorvossal beszélj, beitaló valahova feltétlen.

2009. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, bocsi elnéztem a dátumot.
2009. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is gyakran érzem úgy, hogy követnek és figyelnek, illetve hogy nem szeretnek.Akkor én is skizofrén vagyok?Mondjuk az apám tényleg sokszor figyel engem valamiért.Lehet hogy meleg.
2010. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!