Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudom kikapcsplni...

Miért nem tudom kikapcsplni az agyamat? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit másképp fogalmaztam a kérdést de :

Mikor kicsi voltam akkor tudtam olyat csinálni, hogy egyszerűen nem gondolok semmire, azaz úgymond kiürítettem a fejemet és egyszerűen nem gondolkoztam semmin, nem idegeskedtem meg semmi. Aztán egyszercsak kezdtem észrevenni hogy nem tudok nem gondolni valamire, nem tudom kikapcsolni az agyamat, állandóan gondolkoznom kell. Miért van ez így? Miért nem tudom kikapcsolni az agyamat? Mitől változtam meg?

Nem tudom hogy akkor hány éves lehettem de olyan 4-6 éves azt hiszem. Most 13/L. Várom a válaszokat!



2013. jan. 5. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Én is ugyanígy vagyok/voltam ezzel, elég gyakran teszem fel magamnak ezt a kérdést... Nem tudom ugyan a pontos magyarázatot, de szerintem ahhoz lehet valami köze, hogy 4-6 éves korban a gyerekek azért még jóval inkább "ösztönlények", sokkal kevésbé irányítják őket konkrét gondolatok. De tényleg csak magamból indulok ki, fogalmam sincs... Mindenesetre néha tényleg jól jönne még ez a képesség. :D
2013. jan. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy múlnak az évek, az ember vállán egyre több teher van, egyre nehezebben kapcsol ki.

Kisgyerekként annyira gondtalanok vagyunk, akkor még megy az agy teljes kikapcsolása. Aztán ez a képesség szépen lassan elkopik.

Állítólag meditációval vissza lehet fejleszteni.

2013. jan. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Amikor még olyan fiatal voltál,sokkal kevesebb információ volt a fejedben mint most,ezért volt olyan egyszerű kikapcsolni

Elég üres volt még hozzá a tudatod


Ezért van az is,hogy 3-4 éves korunknál nem tudunk messzebbre visszaemlékezni,mivel nincs mire emlékezni,a tudat még nagyon üres

2013. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!