Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyér (nem anális) szex után?

Aranyér (nem anális) szex után?

Figyelt kérdés

Az a panaszom, hogy miután szeretkeztem a barátnőmmel, (terpeszben hatoltam belé, és úgy mozogtam) megjelent egy kinövés a végbelemen, ami nem igazán akar visszamenni. Régebben is volt már ilyen problémám, akkor napok alatt tűnt el de ez most kétszer akkora. Nem vagyok benne biztos, hogy ez aranyér, mert az egy nagyon összetett jelenség. Nem vérzik, nem viszket, nem csíp, csak ott van, és fáj, ha leülök.


Csak szakemberek és sorstársak válaszait várom, hogy mi ez valójában, hogyan tudnám kezelni, gyorsítani az elmúlását.


2013. jan. 1. 22:34
 1/4 Miklós G. ***** válasza:
100%

Elég nagy valószínűsége, hogy aranyér. Nem feltétlenül kell sem fájnia, sem viszketnie, sem pedig vérezni az aranyérnek. Van akinél teljesen tünetmentes. Önmagában az erőlködés "fizikai" erőkifejtés is elősegítheti a vénás plexusok előesését a rectum területén. Ez ugyanis egy vénás trombózis (nem megijedni!). Magától is elmúlik pár nap alatt, de segíthetsz rajta mondjuk Lioton géllel, ha bekened. Ez egy bizonyos véralvadásgátló szert tartalmaz, ami nagyon jótékony hatással van az aranyérre. Igyál sok folyadékot és próbálj meg rostdúsan táplálkozni. Az aranyeresség nem életveszélyes betegség, sokkal inkább kellemetlen.


Üdvözletem!

2013. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors választ.
2013. jan. 2. 06:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség alatt és utána jött ki pár alkalommal. Nagyon sok vizet ittam és nagyon sok rostosat ettem, emellett kentem rectanal aid-del "ott", így viszonylag hamar, kevés kellemetlenséggel szabadultam meg tőle.
2013. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is néha kijön az aranyér a nagy megerőltetéstől. a kaja az fontos, a gáttorna is és én HemoClin gélt használok, és már másnapra sokkal jobb lesz.
2013. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!