Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lányok, ti hány évesen hordtat...

Lányok, ti hány évesen hordtatok először magassarkút?

Figyelt kérdés

én 14 éves (lány) vagyok. Ha egy nem olyan magas sarkú cipőt vennék fel, az is hatással lenne a csontjaim fejlődésére?

Én úgy tudom, hogy ilyenkor azért nem ajánlatos még magassarkút hordani,(bár megvan hozzá a magasságom és a testsúlyom) mert a gerincemre is kihat...

Szóval ti mikor hordtatok először?


2012. dec. 30. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Először 14 évesen, a 8-os ballagáson, egy kb. 4-5 centis sarkú szandit, de pár óránál többet sosem volt rajtam. Tényleg nem ajánlanám, hogy állandóra hordjad, mert a fejlődésben lévő csontoknak (még akkor is, ha már nem nősz nagyot) nem tesz jót. Máshová helyeződik a test súlypontja, és csontdeformitások keletkezhetnek. De ha van egy szép cipőd, és felveszed havonta 1x mondjuk suliba, attól nem lesz sok bajod, mert az idő nagy részében úgyis csak ülsz.
2012. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is 8.-ban az iskolai ünnepségeken hordtam először. Azóta gyakrabban,de nem minden nap.
2012. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13 évesen, ha jól rémlik.
2012. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 13 vagy 14 mert sokat szerepeltem a zeneiskolai hangversenyeken, és bizonyos lábméret felett, főleg abban az időben kicsi volt a választék, és nem volt más alkalmi cipő, csak magas sarkú-azaz felnőtt cipő.

Természetesen szenvedtem vele,nem is volt kényelmes-hogy is lenne kényelmes, ami kényelmes az marha drága és csúcsminőség- és csak most 10 évvel később tudok szépen járni a mostani magas sarkúimban. Dehát nem volt más akkoriban,. Balerina cipők még sehol nem voltak.

2012. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én 12 évesen :) egy 6cm-esel , most 14 vok és 10cm-eset használok (y)
2013. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

14 évesen, mivel sok zongora fellépésem volt és néhány iskolai ünnepség is. A zongora pedálja miatt nem tudtam volna nagyon magas sarkút, de az a 4 cm épp elég volt.

Azóta is nehezen találok magamnak olyan magassarkút, ami kényelmes, mert sajnos túl kicsi a lábam.

Mindennapos használatot nem javaslom. de a balerinának sem. Egyik sem tesz jót se a térdednek, se a gerincednek. Helyette válasz az arany középutat :) Vagy egy kényelmes sportcipőt.

17L

2013. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!