Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyerem van, belehalok? :S...

Aranyerem van, belehalok? :S Dokihoz nem megyek, itthon mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés
Üdv! Körülbelül egy hónapja (kicsivel talán több) érzem azt a dudort a végbelemen, de eddig nem foglalkoztam vele, mert fogalmam se volt róla, hogy mi a fene az. Mivel lehetne itthon, házilag (alig 16 évesen) kezelni? Orvoshoz nem fogok menni! Nincs rá valami spéci módszer (neten olvastam, hogy a meleg ülőfürdő megteszi a hatását)? Vagy szerintetek a körömvirág kenőcs elmúlatja, azért talán még be merek menni a patikába. Esetleg magától nem múlik el? És ugye nem késő már így 1-1,5 hónap után "észhez térni"? Kérem segítsetek, tiszta pánikban vagyok:S
2009. aug. 25. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Van külön erre aranyérkenőcs, gyógyszertárban lehet venni persze ha biztos, hogy aranyér!
2009. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van külön kenőcs rá, de azt nagyon kínos megvenni.:S:D:S Szerintem ez tuti aranyér.
2009. aug. 25. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél a patikában Venoruton kapszulát/recept nélkül kapható/szépen visszahúzódik tőle.A kamillás ülőfürdő is jó.Jobbulást!
2009. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog ha dudort érzel, de nem írtad hogy fájna. Az aranyér úgy tudom fájós dolog. Valóban árulnak rá való krémet, az megteszi a hatását biztosan. Ha te nem mered megvenni kérd meg anyukádat, azért ilyesmit szülőknek el lehet mondani. Vagy menj el egy tőletek távoli patikába, ott úgyse ismernek.
2009. aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én patikában dolgozom, senki nem fog kinevetni vagy furán nézni rád, nyugodtan kérd nem először fognak ilyet kiadni a kollégák hidd el! Nekünk ez teljesen természetes! :)

2009. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom a házi dolgokat, aztán ha az nem segít, irány a patika.:P Amúgy elég strapabíró vagyok, orvos kb. 8 éve nem látott, nem mondom, hogy fáj a dudor, de határozottan érzem, hogy ott van, és néha ilyen bizsergetős érzés (nem tudom, hogy ez pontosan mire utal), illetve picit viszket is néha, szóval a tünetek elvileg egyeznek az aranyér tüneteivel. Köszönöm a segítségeket amúgy.
2009. aug. 25. 20:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és vérzést egyáltalán nem tapasztalok szerencsére, ez jót vagy rosszat jelent?
2009. aug. 25. 20:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj!Már elég régen ott van,ezért szerintem gyógyszertár!Amikor székletet ürítesz fáj egy picit?Mert akkor tényleg aranyér.Az,hogy nem vérzik az nagyon jó,ne várd meg míg fog.Nekem évente 1-2xelőjön,de a gyógyszertári reparon mindig 1-2 nap alatt elmulasztja.A körömvirág bőrbajokra jó,nem erre.A hideg víz jó,nem a meleg,összehúzza,nyugtatja.
2009. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha kínosnak érzed a patikában mondani, hogy aranyérre kérsz valamit, akkor írd fel a gyógyszer nevét egy papírra, így egyszerűbb. Amit ajánlok: Mastu S kenőcs, Doxyproct kenőcs, vagy a régi jól bevált Reparon.

Ülőfürdő után kend be. Egyébként nem kínos, mint a reklámból is tudjuk, minden harmadik embernek van..

2009. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!