Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel mit sportolh...

Gerincferdüléssel mit sportolhatok? :S

Figyelt kérdés
Akinek van, az mit sportol? :S Menjek el elötte feltétlen orvoshoz? :S
2009. aug. 24. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb az úszás! Van,hogy az orvos be is utal!
2009. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van, 20 perc álldogálás után egysezrűen leszakad a derekam. kéne járni gyógytornára, de sajnos sose szorítom bele az időmbe.

attól függ milyen fokú a gerincferdülésed. érdemes elmenni egy ortopédushoz aki megmondja, a te esetedben miket sportolhatsz. de egy enyhe-közepes ferdüléssel ezeket biztosan csinálhatod:

-úszás

-lovaglás

-gyógytorna, gerinctorna összes válfaja (ez erősen ajánlott is)

és amitől engem kifejezetten eltiltottak: betonon való futás, meg a konditerembe járás. bele tartozik a cardio gépek meg az aerobic is. lány vagyok melesleg. én mondjuk járok futni is meg kondizni is, és reménykedek hogy nem romlik tovább a helyzet

2009. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! *-* aranyosak vagytok. =)
2009. aug. 24. 16:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Az úszás kiváló rá! És van még gerinctorna, ami szintén nagyon hasznos, de szinte mindegyik sport jó, és a tánc is.
2009. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekemis úszást, gerinctornát mondtak. gerinctornára mentem el,de nagyon untam.

úszásra ha beutalnak nemtudjátok esetleg hogy ingyen mehetek-e úszni? mert úszódressz+sapi+szemüveg vétel mellé úszodabérletet én spec nemtudnék kifizetni,de szívesen járnék.

2009. aug. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hát elvileg nem jár automatikusan uszodabérlet a gerincferdülés mellé, de ha jó fej a dokid ki tudod könyörögni (vagy a körzetitől vagy az ortopédustól) biztosan van valami módja hogy kiadják neked a beutalót csak ezt ugye nem reklámozzák. konkrétan kérdezz rá h téged érdekelnének az ingyenes beutalók úszásra/uszodai gerinctornára, amit a vizben csináltok. ha nem ciki hivatkozhatsz arra is hogy nem engedheted meg magadnak, hátha akkor megenyhülnek
2009. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
oké,köszi a választ, megpróbálom=)
2009. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!