Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hozzászokik majd a szervezetem...

Hozzászokik majd a szervezetem a vérnyomáscsökkentőhöz?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint nem jó, ha 17 évesen már szedek rá gyógyszert.

25 mg Tensiomint szedek reggel és így 130 alatti a szisztolés értékem.


Idővel tényleg hozzászokik ehhez a szervezetem és növelni kell az adagot?


2012. dec. 20. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Megértem a szülői aggodalmat de ha tudná hány önnel egy idős szed önhöz hasonlóan gyógyszereket meglepődne mert meg sem gondolná. Nem hiba állították be a gyógyszert, butaság azt lenne ezért nem szedni! Még mindig jobb betartani a javasolt terápiát mint később a kezeletlen vérnyomás miatti kialakult más betegségben is szenvedni. Az adagot pedig nem kell növelni ha már hatásosnak bizonyul a gyógyszer úgy hogy szedni kell mert ez nem olyan hogy akarom vagy sem és az előre nem belátható hogy bizonyos idő után, évek múlva mit fog a kardiológia előírni de higgye el jobb szedni mint megijedni!
2012. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gromo ***** válasza:

A dolog egy kicsit sántít valahol.

17 évesen is van hypertonia, persze. Fiatalkori hypertoniának hívják, elég sok oka lehet, részletes kivizsgálást igényel, mert semmiféleképpen sem normális dolog. Ez eddig rendben van. Viszont egy hypertonia nem tartható karban napi 25 mg Tensiominnal. Az vagy nincs jól beállítva, vagy nem hypertonia.

A következőt kellene tenni : el kell menni a lakhelyed szerint illetékes kardiológiára ( mivel 17 éves vagy, lehet, hogy gyermekkardiológiára ). Ott 24 órás vérnyomásmérést kell elvégez(tet)ni ( ABPM vizsgálatnak hívják, felraknak rád egy kütyüt, ami 24 órán keresztül nappal negyed, éjszaka félóránként méri a vérnyomásodat). Ennek alapján meg lehet állapítani, hogy : 1. Tényleg hypertoniád van e

2. A jelenlegi kezeléssel a nap minden szakában jó e a vérnyomásod.

Gyakori, hogy egy vérnyomásmérés alapján a háziorvos rögtön hypertoniát "kiált" és felír valami gyógyszert, mert ez a legegyszerűbb, de ez a legrosszabb megoldás.

Járj utána a fenti módon. Érdemes.

2012. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hidd el, hogy nem a háziorvosom írta fel.

Volt 3x is 24 éves vérnyomásmérésem.

2012. dec. 20. 17:49
 4/5 gromo ***** válasza:

Oké, ha ABPM-el igazolt hypertonia, akkor elfogadom. Marad a másik kétségem : Napi 1x alkalmazott Tensiomin meglehetősen kevésnek tűnik. Ugyanis a Tensiomin (captopril) lebomlása a szervezetben elég gyors, 2-3 órával a bevételt követően már 50%-ra esik vissza a farmakológiailag hatásos plazmaszint, ezért szokták napi 2-3x alkalmazni. Na mindegy, ezt már nem az én feladatom megítélni, ha voltál kardiológusnál, akkor jó.

Ha viszont így jó a vérnyomásod, akkor rendben. Így kell szedni. A szervezeted ehhez nem szokik hozzá, nem ezért kell növelni az adagot, hanem a kor előrehaladtával a hypertonia betegség súlyosbodhat, ez az adag már kevés lesz (de nem a megszokás miatt !!) s "utána kell menni" a gyógyszerek dózisának emelésével.

2012. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Este 6 után már egyáltalán nem magas, éjszaka még kicsit alacsonyat is mért. Az orvos szerint a stressztől lehet, úgyhogy ez ellen teszek is. De 2 napig nem tudtam bevenni a gyógyszert és újra 160 lett, pedig nem stresszeltem...
2012. dec. 20. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!