Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mit jelenthet? Orvosi...

Ez mit jelenthet? Orvosi leleten áll! (lentebb) (Idén már nem jutok vele vissza orvoshoz, de jó lenne tudni mit jelent. ) Kérem csak az válaszoljon aki ért hozzá. (köszönöm)

Figyelt kérdés

A recessus suprapatellarisban fiziólógiás mennyiségű folyadék van.

A medialis meniscus alakja normális, a test és a hátsó szarv határterületén a tibalis felszín közelében elmosott széllel megasabb jelű, itt rövid szakaszon horizontális ruptura is elképzelhető.


Vélemény: Degen. men. med. kis ruptura sem zárható ki.



2012. dec. 19. 10:32
 1/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Ahogy a kérdésednek utána nézegettem, azt találtam, hogy a "ruptura" szakadást jelent. A térdeddel van a baj? Milyen doki adta a leletet? Úgy gondolom, érdemes visszamenni vagy sebészetre (ahhoz nem kell beutaló) vagy ortopédiára.


Remélem, segítettem :-)

2012. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a terdkalacsod feletti uregben normalis mennyisegu folyadek van

a labszarad tetejen levo belso porckarika normalis

a test es a hatso szarv teruleten horizontalis repedes elkepzelheto


a degenre mar nem emlekszem de ezt irja hogy lehet hogy van egy horizontalis iranyultsagu repedes a medialis meniscusodon.


nah en ennyit tudtam kihamozni belole de jobb lett volna a dokit megkerdezni mint engem...

2012. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen a térdemmel van baj.

Ez egy MR eredmény-ről pár sor.

Azért kérdeztem itt, mert idén már nem rendel a doki.

De kíváncsi voltam mennyire rossz a helyzet.

Mármint, hogy aki kicsit is ért ezekhez a szak szavakhoz.

Köszönöm a válaszokat.

2012. dec. 19. 16:24
 4/4 anonim ***** válasza:

okok nem vészes.


majd a doki januárban többet tud mondani :)

2012. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!