Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyér. SOS Mit tegyek?

Aranyér. SOS Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy elég kínos témával kapcsolatban lenne pár kérdésem. Előre leszögezem, hogy 16 éves vagyok és lány. Nekem ez tényleg kellemetlen, na de inkább:


A minap szorulásom volt és eléggé kmn erőlködtem.. Kijött most életemben először egy pici aranyerem. Legyen inkább közepes méretű és fáj. Eléggé kellemetlen. Olvasgattam a neten és ez elvileg a kettes stádium, mert hogy vissza fog húzódni? Mit tudnék ellene tenni? Gondolom azt is mindenképpen javasoljátok, hogy szóljak orvosnak vagy akár szüleimnek? Jó lenne ha segítenétek vagy megosztanátok velem pár tapasztalatot..



2012. dec. 17. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Én elmentem a háziorvoshoz és írt fel egy kenőcsöt, amivel szerencsére visszahúzódott. Annyit mondott, ha a kenőcstől nem javulna, akkor küldene tovább vizsgálatra.

De akár vény nélkül is lehet kapni a patikában aranyér kenőcsöt.

2012. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, kamillás ülőfürdő. A kamillafiltert melegen tedd az aranyeredhez. Bocs, nem sértésként, de többször mosd meg az aranyeredet naponta.
2012. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kenőcs meg fürdő használat után, ha visszahúzódott, mennyi az esélye, hogy újra visszajön és ha visszajön akkor nagyobb lesz -e?
2012. dec. 17. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Érdemesebb arra koncentálni, hogy ne legyen kemény székleted. Olyan túl nagy probléma ez? Jobb inkább azután nyalogatni a bibit? Mondjuk most ezt "kikezeled", de ha egy hetire újra jelentkezik, mihez fogsz kapkodni?
2012. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem egyáltalán nem nagy probléma. Csak velem most történt először ilyen.. Nem kellene ilyen "kedvesnek" lenni. :)


Feltettem pár kérdést amire kíváncsi lennék és ennyi az egész.

2012. dec. 17. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ülőfürdő jó, bár nekem cickafarkos ülőfürdőt ajánlott a háziorvos, de a kamillateának is van jótékony hatása és ha mellé kened is, akkor remélhetőleg helyre jön.

Amúgy sajnos újra kialakulhat és arra valóban oda kell figyelni, hogy ne legyen kemény a széklet, ne legyen székrekedés, mert akkor nagyobb az esély, hogy kijön. És mivel lány vagy, valószínűleg leszel terhes és fogsz szülni, akkor pedig szintén előfordulhat. Nekem is akkor jött elő.:(

2012. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem Aurobin kenőcs és kúp is használt, mellette naponta 20 percre ülj bele kamillás fürdőbe. :)
2012. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség alatt jött ki többször is az aranyér. Rectanal aiddel kenegettem, az enyhítette a fájdalmat és hamar vissza is húzódott szerencsére mindig.
2012. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A terhesség alatt nekem is kijött és a Hemoclin gélt haszáltam, mostanában nem is jött ki.
2012. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Reparon kenőccsel kenegetem és úgy néz ki használ.

Arra pedig igyekszem nagyon is odafigyelni, hogy mit eszem.

2012. dec. 23. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!