Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt a lábujj körmöm és...

Benőtt a lábujj körmöm és nagyon fáj, főleg ha cipő van rajtam, alig bírok menni. Hova menjek? Sebészeten ellátnak ha csak odamegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltam kivágni, de ezen szerintem már csak sebész tudna segíteni. Mit csináljak? Hova menjek? Sebészetre? Oda kell beutaló? Vagy hova kell ilyenkor mennem?
2012. dec. 1. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Sebész vagy ügyes gyógypedikűrös tud rajta segíteni, de arra készülj fel, hogy iszonyúan fog fájni. Azt nem tudom, hogy kell-e beutaló, reméljük, hogy jön valaki, aki tudja. Minél előbb túl kellene esned rajta, mert csak rosszabb lesz.
2012. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Általában a pedikűrösök vállalnak ilyet.Ha annyira be van nőve hogy a köröm ahol nyomja a bőrt kisebesedett és gennyedzik,akkor sajnos már csak sebész tudja kivágni.Sajnos az utóbbi történt velem.Egyáltalán nem fáj mert injekciót adnak előtte.
2012. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából nem sebes, és nem gennyedzik, még feldagadva sincs, de fáj ha "megnyomódik". Holnap pl nem tudom hogy fogom felvenni a csizmám, vagy hosszabb távon létezni benne, de itthon most jó zokniban, nem nyomja semmi.


Lehet akkor egy pediküröst keresek első körben.


De ha esetleg sebészetre kell mennem, és kivágjak, vagy leszedik a körmöm, utána fogok tudni menni rögtön? Azért kérdezem, mert dolgozom, próbaidőn vagyok, ezért szabit nem kapok, és dolgoznom mennem kell bármi lesz, mondjuk a munka nem megerőltető, de el kell jutnom a munkahelyemre. A sebészeti beavatkozás után milyen lesz a helyzet?

2012. dec. 2. 15:43
 4/8 anonim válasza:
2 hét táppénzen voltam emiatt.Ennyi ideig nem szabad terhelni.
2012. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

óóóó basszus!! jó hát akkor kemény két hét elé nézek, de most ezt így nem tudom bevállalni, csak karácsony előtt akkor.

Köszönöm a válaszodat Neked is!

2012. dec. 3. 19:45
 6/8 Bogii5 válasza:
szia ma voltam én is ki vágták és nem kell beutaló :)
2013. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én is jártam így, sebészetre semmiféleképpen ne menj. nekem mindkét lábujjamat műtötték, az egyiket sebész csinálta, a másikat magánklinikán lézerrel. Az előbbi sokkal tovabb fajt es 1 hónapig tartott mire rendbe jött mert egy fémet rakott bele a sebész ami elvileg kiöli a körmöt, de nem sikerült és félév múlva most ugyanígy visszanőtt. ugyhogy mindenféleképpen inkább magánklinikára menj lézereztetni (tudom így 10 évvel később nem sokra mész a válasszal de hátha másoknak hasznos lesz)
2022. aug. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Miért ne mehetett volna sebészetre? Nálam minden rendben ment. Bár a lézer biztos jobb, de nem mindenki engedheti meg magának a magánklinikát. Bár lényegtelen már így 12 évvel a kérdés kiírása után.
júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!