Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Furi kérdés, de. Normálisan...

Furi kérdés, de. Normálisan milyen gyakran kéne székelnie egy embernek?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy elvileg naponta, meg ismerek, aki naponta akár többször is, de én pl. 3-7 naponta szoktam. Ha csak 3 nap van a kettő között, akkor az még kevésnek is számít. általában 4-5 nap szokott lenni..... Ez normális?

(Ha nem akkor, vajon miért, és mivel serkenthetném az anyagcserémet?)



2012. nov. 11. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Heti 3 és napi 3 között.
2012. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hozzáfűzöm még, hogy én is így vagyok, és a hasamat szoktam masszírozni, meg tornáztatni (pl. leguggolni), meg van egy jóganyomás a székelés elősegítésére, meg van emésztést segítő tea, meg telítetlen zsírsavakat kell fogyasztani, ezekkel kísérletezem most. :)
2012. nov. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

És a gyógyszertárban azt mondták nekem, hoyg most ez népbetegség a huszon- és harmincévesek körében, és nem tudják az okát, valószínűleg civilizációs betegség.

Ja, és még mindennap kell enni valami rostosat, én napi 2 fej retket eszem, meg tegnap savanyúkáposztát ettem helyette kb. 5 dekát.

Amiket felsoroltam, nem mindig figyelem eléggé, hogy meglegyen, ezért mondom, hogy még kísérleti stádiumban van, hogy ezek elég hatásosak-e nekem.

2012. nov. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy tanultuk, hogy naponta az igazi, mégpedig a hajnali órákban. De ez gyakorlatban szerintem tökmás. Nekem is van hogy napi 2 kijön, de van hogy csak 3 naponta egyszer..és jól vagyok:)


Amúgy serkentés..felkelés után egy bögre jó meleg víz egyhuzamban vagy meleg tejes kávé. Sok rost, gyümölcs-zöldség, szilvalekvár nagyobb mennyiségű fogyasztása. És víz..minél többet iszol, annál több a vizelet és a székletnek is gyorsabb a távozása. Úszás is nagyon jól tudja serkenteni vagy pl a vizsga előtti stressz:D

2012. nov. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sokáig nekem is 5 naponta volt átlagban, azt mondta ráa doki, hogy határeset (amúgy én nem éreztem tőle rosszul, meg semmi).

De egy ideje elkezdtem inni probiotikus joghurtot, nem a drága Danonet, hanem tescosat, sparosat, lidliset, aldisat, és azóta szinte minden nap van. :)

2012. nov. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És miben más a probiotikus joghurt, mint a sima?

És mióta kakilsz naponta? A súlyod változott azóta? Egyéb egészségi javulás?

2012. nov. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bár lehet, hogy nem a probiotikum segít, hanem annyira gáz a minőségük, hogy egészen egyszerűen csak megf...atnak. :D :D :D
2012. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva elkezdtem diétázni is, akkor kezdtem el a joghurtot is inni, így először azt hittem, hogy a diéta miatt van minden nap székeltem. De aztán elfogyott a joghurt, nem vettem, a diétát viszont folytattam, de székletem megint csak átlag 5 naponta volt. Aztán 1 hete újra elkezdtem inni és egy 3-4 napja már megint minden nap van.

És mint írtam, nem éreztem magam rosszul attól, hogy csak 5 naponta volt székletem, de amióta minden nap van, határozottan jobb. :)

2012. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De hogy súlyváltozás vagy bőr-hajminőség javulása, allergia elmúlása, ilyesmi volt-e....
2012. nov. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Súlyváltozás volt, de az nyilván a diéta miatt. Mást nem tapasztaltam.
2012. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!