Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pajzsmirigyembe göböt...

A pajzsmirigyembe göböt találtak ilyenkor mi a teendő? Ezek a tünetek lehetnek ettől?

Figyelt kérdés
összefoglalva : voltam nyaki ultrahangon ahol ki derült,hogy egy göb iso valami szegény göb van a pajzsmirigyembe.eszméletlen hisztis voltam a vizsgálat előtt,hol depresszió hol hiszti.1 éve egyfolytában kötőhártya gyulladásom van amitől a szemészeten a dokinőm ki van mert 10 szemcsepp kipróbálása sem javít rajta,és eszméletlen ki van száradva a szemem.múltkor mondta,hogy kérjek endókrinólogiai vizsgálatra időpontot,hogy ott majd többet tudunk meg,mert itt már valami nagyon nincs rendben.na kaptam is 2013 feb. 20 ra. időpontot.a sima vérvételem jó lett.így a háziorvos nem is nagyon foglalkozott velem azt mondta ha tudok valamit majd megyek.már nagyon sokszor voltam lent nála mert eszméletlen hasmenésem van napi 7 szer és iszonyúan fáj.a tapétát kaparom le a falról a WC- és közben .a legtöbbször sírók. ma már ott tartok,hogy soha többé nem akarok enni . :( se a hasmenést se a kötőhártya gyulladást nem sikerült kideríteni mitől lehet.aki hasonlón megy keresztül kérem írjon nekem nagyon sokat jelentene mert nagyon el vagyok keseredve :(
2012. okt. 27. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én erre gondolok: Basedow kór / bemásoltam a tüneteket/

Kérj beutalót endokrinológiára !


Tünetek, kórlefolyás


A pajzsmirigy túlműködésének tünetei általában a tiroxin és a trijód-tironin hormonok anyagcserére gyakorolt hatására vezethetők vissza. A pajzsmirigy az esetek 70-90%-ban megnagyobbodik. A szívre gyakorolt serkentő hatás miatt a szívfrekvencia felgyorsul, esetleg ritmuszavarok lépnek fel. Egyes esetekben nőhet a vérnyomás, emelkedik a testhőmérséklet, élénkebbek a bélmozgások. Jellemző a napi többszöri, lágyabb székletürítés, esetleg valódi hasmenés. A fokozott anyagcsere miatt a gyakori éhségérzet ellenére is fogyás tapasztalható.


Az idegrendszer érintettsége miatt a végtagokon, különösképp a kinyújtott ujjakon finom hullámú remegés léphet fel, jellemző az idegesség, az alvászavar.


Izomgyengeség is kialakulhat, főleg a törzshöz közelebbi izmokon (felkar, comb). A bőr meleg, nedves. A beteg a meleg környezetet nehezen viseli. Fogamzóképes korú nőknél előfordulhat a menstruáció ritkábbá válása és a libido csökkenése is.


A Basedow-kórhoz a pajzsmirigy túlműködés tünetein kívül egyéb jellegzetes tünetek is kapcsolódnak.


A betegek 60%-nál a szem érintettsége, ún. endokrin oftalmopátia alakul ki. Ekkor a szemgolyó mögötti kötőszövetet aktivált T-sejtek (a fehérvérsejtek egyik alcsoportja) lepik el. Ezek a sejtek különböző olyan anyagokat termelnek, melyek a kötőszöveti sejteket aktiválják. A kötőszöveti sejtek által termelt anyagok pedig vizet kötnek meg, ez okozza a szemgolyó mögötti izomszövet jellegzetes duzzanatát: a szem ily módon kidomborodik üregéből, kidülled. Ezt hívják exoftalmusznak. A szempillák súlyos esetben nem fedik tökéletesen a szemgolyót, a pillacsapások lelassulnak, ami miatt az állandó irritációnak van kitéve: a kötőhártya kiszárad és viszket. A szem fehér ínhártyája a pupilla felett is kilátszik a felső szemhéj alól (Dalrymple-jel). A szem nem képes összetartani, kancsalítani (Möbius-tünet).


Jellemző a szemöldök külső részének duzzanata - gyakran ez a legkoraibb jel -, a fénykerülés, az idegentest-érzés, a szem mögötti fájdalmas nyomás, a kettőslátás és a látásromlás.

2012. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
annyira nagyon kedves vagy.nagyon szépen köszönöm,hogy ezt mind így leírtad nekem.nagyon szépen köszönöm :)
2012. okt. 27. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!