Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakbél műtét után, hogyan tovább?

Lottyo kérdése:

Vakbél műtét után, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kedden kerültem be 2 napos görcsök után kórházba vakbéllel ,még este folyamán meg is műtöttek. Ma haza engedtek, közérzetem jó, a sebem kicsit fáj csak, elviselem bogyók nélkül !


Kérdésem, hogy ilyenkor a kondit mennyi idő után folytathatom,mit ehetek,milyen tippek vannak a sebre, gyógyulásra illetve hogy normális-e hogy műtét után 2 nappal már volt székletem,illetve ma is többször,de sajnos túl híg...


Kérem csak azok írjanak akik tudnak érdemlegesen bármi tanácsot írni,vagy átélték már !

Köszönöm előre is !


2012. okt. 5. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyukámnak volt, de nem emlékszem, h volt ilyen, h valamit nem szabad ennie. Kb 6 hétig kímélnie kellett magát bár szerintem a mai hegek kisebbek. Hívd fel a körzetidet. Gondolom rendes sportra gondoltál. Akkor meg főleg a körzetit vagy eleve a kórházban a sebészt kellett volna megkérdezni.
2012. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pár dolgot elfelejtettem leírni :


19 éves,férfi vagyok és a sebészeten kb semmit nem mondtak ( Magyar Egészségügy ! (N) )

2012. okt. 5. 14:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Kondit jópár hónapig hanyagold.

5-6 hét után saját súlyoddal próbálgathatod,de addig ne,mert bár nem érzed,szakadhat belülről.


Széklet normális,nekem más másnap volt.


Enni puffasztó dolgokat nem ajánlott,ilyen a bab,borsó,(keress rá google: puffasztó ételek).

Inni szénsavasat nem ajánlott.


Sebre sebkenőcs,gyógyszertárban ennyi mondassz,adnak,párszáz Ft,kenegetni kell vastagon,hamarabb és szebben gyógyul.


Kérdezz nyugodtan,voltam műtve vakbélre,párom is.

Nekünk se mondtak semmit,úgy jártam utána mindennek.

2012. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!