Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kontakt lencsére váltanék de...

Kontakt lencsére váltanék de nem igazán tudom hogy megy ez. K?

Figyelt kérdés
eddig szemüveges voltam most váltanék kontakt lencsére. azt szeretném tudni hogy hogy megy ez. Bemegyek a szemészetre és mondom hogy kérek és adnak? Vagy ezt is úgy kell mint a szemüveget. vagy ha van papírom akkor azt nem elég megmutatni?

2012. okt. 4. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Elmész kontaktlencsevizsgálatra, ez ugyanolyan hosszú, mint a szemüvegre való dioptriavizsgálat, mert más dioptria kell kontaktlencsében. És akkor utána bepróbálnak több tipusu lencsét, hoyg kényelmes-e és meg is nézik, jól fekszik-e a szemeden. Ha megvan a jó tipus, akkor megveheted. El kell menj egy másfél órás oktatásra a kontaktlencse ápolásával és ki-, betételével kapcoslatban, és onnantól lehetsz önálló.:)
2012. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, ne szemészetre menj, hanem optikába, mert ott egyből sorra kerülsz, és jobban tudnak majd veled foglalkozni. Az első válaszíró mindent leírt, amit esetleg tudnod kell. Esetleg arra figyelj majd, hogy könnyen szakadnak a lencsék (legalábbis nekem), úgyhogy óvatosan kell velük bánni. Betegen nem is lehet hordani, mert rajtamaradnak a bacik. Amit még nekem nem mondtak el, az az, hogy heti 1x kb. lencsementes napot kell tartani. Nekem sokáig mindenféle lencse szúrt, aztán kipróbáltam ezt, és egyből nem volt semmi baja a szememnek. Bár elég érzékeny a szemem, ha nagyon hideg van, folyik belőle a könny:D
2012. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk szemészeten nincs kontaktlencse vizsgálat. Szóval optikába kell menni, pl. ofotértben asszem most októberben ingyenes a vizsgálat. Megmondod mit akarsz, megvizsgálnak és betanítanak hogy kell lencsét használni, kapsz próbalencsét. Aztán megrendelik neked a doboz kontaktlencsét ha megfelelő.
2012. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent. Mindent megtudtam amire kiváncsi voltam. ment a zöld köszi
2012. okt. 4. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!