Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak veszélyei a jód kívülrő...

Vannak veszélyei a jód kívülről pótlásának?

Figyelt kérdés

A suliban azt tanultuk, hogy a jód segíti a pajzsmirigy működését. Ha a pajzsmirigy intenzívebben működik, több növekedési hormon termelődik, több energiát termel a szervezet, mozgékonyabbak leszünk, és a pajzsmirigy működésének javulása súlyvesztéssel, fogyással jár.

Nekem amúgy is kb. annyi a vérnyomásom, mint egy 3 napos hullának, tehát nem igazán vagyok energikus és jócskán lenne miből lefogynom. Arra gondoltam, hogy jódot fogok szedni. Ha külső forrásból pótlom a jódot, akkor a szervezetem nem fog teljesen leállni ezzel és csak a külső forrásból vett jódot hasznosítani? Mert akkor ha abba hagyom a szedését, baj lesz. És egyébként is, nem veszélyes? Mégiscsak hormon termeléssel van kapcsolatban a dolog...


2012. szept. 25. 21:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem értelek... a jód mindenképp kívülről érkezik a szervezetedbe. Szedni meg csak orvosi utasításra kellene, annyit,amennyit felírnak, ez nem C vitamin,hogy ha túl sok, legfeljebb kipisiled. Ha jódozott sóval főztök otthon,az amúgy elég kell,hogy legyen. Amúgy túl messzemenőek a következtetéseid, a plusz jódtól még nem fogsz sem fogyni sem pörögni. Ha ilyesmit szeretnél elérni,inkább igyál sok folyadékot, zabáld a zöldség gyümölcséléket, kezdj el valamilyen testmozgást, akkor is,ha eleinte nehéznek találod,egyre könnyebb lesz.
2012. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!