Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Törött lábujj, csont visszarakás?

Törött lábujj, csont visszarakás?

Figyelt kérdés

Hali!

ma belerúgtam az ágyamba és eléggé lilás az egyik lábujjam ill. fáj ha mozgatom és nem is nagyon tudok rálépni... (szerintem eltört) ha péntek felé tudok csak elmenni orvoshoz és ha kiderül hogy tényleg eltört még helyére tudja rakni a csontot vagyis addig még nem kezd el (rosszul) összeforrni??

Normális, válaszokat, köszi!



2012. szept. 18. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A szakirodalomban úgy írja a szabály: Szabadon hagyott seb illetve ellátandó eset, beavatkozás nélkül nem gyógyul

Tehát a tiéd csak rosszabbodni tud, forrni azért nem fog mert mozgásban van a sérült rész, még ha szabadszemmel nem is látni

Gyógyulj meg Pisti

20/F

2012. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Pisti, nekem kétszer kétféleképpen volt eltörve ugyanaz a kislábujjam hasonló balesetek végett.

Egyszer sem csináltak vele semmit, mert azzal nem lehet. Kímélni kell, és türelmesen várni.

Együttérzek...

2012. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a lábujj csontsérüléseivel nem lehet mit tenni. Begipszelni nem lehet!! Az is előfordulhat, hogy csak megrepedt a csont.

Én is jártam már így, mint Te. Elég sokáig duzzadt volt, és fájt a mozgatásnál. szépen rendbe jött magától. Még csak nem is görbe!

2012. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!