Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik ezek a fehér csíkok?

Mik ezek a fehér csíkok?

Figyelt kérdés
tudom hogy nem ide kellett volna írni, de nemtudom hogy hova kéne... szóval a körmömön ilyen vízszintes fehér csíkok vannak. aztmondták hogy C vitamin hiány. szedtem 3 hónapig C vitamint de nem tűntek el. akkor most mi ez és hogyan tüntessem el? elég gáz, mert messziről olyan mintha fehér körömlakk maradvány lenne... 19F

2012. szept. 8. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
vashiány??
2012. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én azt olvastam valahol, tévhit, hogy vitaminhiányra utalnak a fehér foltok. Csak a körömágy sérülése miatt keletkeznek.
2012. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem is előfordulnak, ha nem figyelek oda az étrendemre. Vitaminok helyett próbálj inkább egészségesen táplálkozni. Gyümölcs vagy zöldség, tojás minden nap. Szégyellni meg nem kell, mert elég sok embernél előfordul, senki nem nézi körömlakknak. A vitamin nekem se segített csak az egészséges táplálkozás. 26F
2012. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csináltass egy vérképet, mert vitaminhiány is lehet, de hogy milyen vitamin hiánya, azt orvossal kell megállapíttatni, mert a túladagolás egyes vitaminoknál veszélyes lehet, menj el a háziorvoshoz.
2012. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahány cikk, annyifélét írnak, hogy mitől van, itt pl veseproblémát:

[link]


Mindenképpen menj el vérkép és vizelet vizsgálatra.

2012. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha a szervezetünk nem kap elég Cinket akkor körmünk vékony lesz, töredezni fog, sőt a megjelenő fehér foltok is erre utalhatnak. Árulkodik a kelleténél alacsonyabb Kálcium, C-vitamin és folsav szintünkről is. Ezek mellett a törékeny, merev, lassan növő körmök kezelésében jó hatású lehet az A-vitamin szedése."



"Köröm Diganózis


A köröm keratinból áll, amely ként, szelént, kalciumot, káliumot és egyéb nyomelemeket tartalmaz. Ha egészséges, erõs, rugalmas, rózsaszín és folt nélküli.


A fehéres köröm vérkeringési problémát, vérszegénységet jelez.

A vöröses-bíborszín hátterében túlzott cukor-, tea-, kávéfogyasztás állhat.

A sötét vöröses köröm megemelkedett koleszterinszintet jelenthet.

A kékes-feketés elszínezõdés gyakori, és általában sérülésre vezethetõ vissza.

A sárga köröm lehet keringési rendellenesség jele, de gyakran a cigaretta színezi el.

Ha vékony, repedezett, rendszerint valamilyen ásványi anyag, vagy a D-vitamin hiányát jelzi. A kemény, megvastagodott köröm túlzott fehérjefogyasztásra vagy zsíros táplálkozásra utal.

Ha repedezettek, egyenetlenek a körömvégek - kénhiány állhat a háttérben. Ilyenkor sok babot, tojást, fokhagymát és vöröshagymát kell enni. Ritkábban a kevés A-vitamin vagy nyomelem is okozhat elváltozást.

A fakó köröm vashiánnyal vagy vérszegénységgel magyarázható. A fehér foltokkal, pöttyökkel tarkított köröm cink vagy a B6-vitamin hiányáról árulkodik. De túlzott cukor- és alkoholfogyasztás is állhat a háttérben.

Gyakran foltosodik a köröm a menstruáció elõtt. A szervezet réz koncentrációja emelkedik, amelytõl viszont a cink mennyisége csökken. Ilyenkor együnk cinkben gazdag ételeket és szedjünk B6-vitamint.

A hosszanti halvány csíkok nem jelentenek betegséget, de ha mélyülnek, az a helytelen táplálkozásra utal. Fõleg a cink-, a vas- és a B-vitamin hiányára. A fehérje anyagcsere-zavara, vagy esszenciális zsírsavak csökkenése is állhat az ilyen elváltozások mögött.

A keresztbefutó csíkok, bemélyedések gyakran hirtelen betegségre vagy drasztikus étrendi változásra utalnak. Szinte mindig ásványianyag-hiánnyal magyarázható.

A középen lévõ bemélyedést a vas vagy a gyomorban lévõ sósav hiánya okozhatja. Számíthatunk ilyen elváltozásra, ha túl erõs szappannal mosunk kezet, vagy gyakran nyúlunk vegyszeres vízbe.

A köröm tövénél lévõ félhold nem lehet nagyobb a köröm negyedénél. Idõsebb korban ez a rész egyre kisebb lesz, végül el is tûnik. A túl nagy félhold a fizikai gyengeség jele. De okozhatja a túlzott cukorfogyasztás is. Felnõttnél a félhold teljes hiánya fehérje-szegénységet jelenthet.

A megfelelõ étrend kialakítása általában gyógyulást hoz. Kevés kávét, teát és alkoholt igyunk, ugyanis ezek akadályozzák meg a tápanyagok felszívódását. A multivitamin tabletták is jó szolgálatot tesznek. Az esszenciális zsírsavak pedig (például a napraforgóolajban találhatók) szintén egészségesek. Mivel a mezei zsurlófû gazdag kalciumban és kovasavban, forrázatából ajánlatos naponta kétszer is inni, de helyettesíthetjük uborkalével.

A törékeny körmöt külsõleg is kezelni kell. Kenjünk néhány evõkanálnyi olívaolajból, almaecetbõl és egy tojássárgájából készített pakolást a körmünkre és hagyjuk 20 percig hatni. E mellett naponta tornásztassuk az ujjainkat, mert így javul a körmök oxigénellátása."

2012. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!