Külföldön hogy megy a gyógyszer íratás? Bővebben lent.
Úgy értem ha valaki kimegy pl. az USAba, és vannak olyan gyógyszerei amit rendszeresen kell szednie, és nem hagyhat ki egyet sem. és ugye a magyar jogszabályozás szerint csak egy havi adag gyógyszert lehet felíratni. És ha én tovább tartózkodom Amerikában mint 1 hónap, akkor mit kell tennem?
Megtehetem azt hogy keresek ott egy háziorvost úgy mint Magyarországon a háziorvosom? vagy ha megmutatom egy orvosnak a leleteimet felírja nekem azt a gyógyszert amit kell? Illetve vannak gyógyszerek amik itthon például 80-100 ezer forintba kerülnek csak egy dobozzal, de ugye ezeket támogatja az állam. Amerikában viszont nem fogja? Mik az erre vonatkozó jogszabályok külföldön, és hogy lehetne megoldani ezt a dolgot?
Előre is köszönöm!
OEP-től kellene megkérdezned.
Gyógyszert szerintem kórházban tudsz felíratni.
A gyógyszertámogatást meg max úgy tudom elképzelni, hogy hazahozod a gyógyszerről a számlát, és az OEP-től kérsz annyi támogatást a gyógyszerre, amennyit itthon is kapnál rá.
De mondom, ez csak az én véleményem.
Köszönöm a válaszokat! De akkor ezekszerint ha elmegyek az itthoni háziorvosomhoz, kérek tőle felhatlamazást, kimegyek az usába és odaadom a papírt akkor felírja csak úgy ingyen azt a gyógyszert? (vagy ha nincs olyan gyógyszer akkor azt a hatóanyagot)
És a következő kérdésem, hogy van ez a gyógyszer ami 80000 forint itthon (pontosabban 72633 Forint) De itthon támogatja a tb és nem kell érte fizetni. Ha kimegyek külföldre ott ugye nincsen tb.. tehát ezt hogyan? Vagy hogy intézhetném el azt hogy az ottani tb is támogassa?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!