Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért rágom a körmöm? Hogyan...

Miért rágom a körmöm? Hogyan szokhatnék le róla?

Figyelt kérdés

Nem bírom ki, hogy ne rágjam. Szerencsére nem látszik és nem csúnya de szeretnék leszokni róla. Néha beszakítom és fáj. Emlékszem, hogy kiskoromban is rágtam, de mostanában valamiért szinte egész nap ezt csinálom. De miért? Mit csináljak?

15/L


Nem szoktam festeni, csak körömerősítőt használok néha de azt is lerágom.



2012. aug. 21. 12:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt a keserű körömlakkos izét is lerágtam.
2012. aug. 21. 12:28
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszertárban lehet kapni ilyen kencét a körömre, ami keserű és ezért elvileg nem rágod le. Azért írom hogy elvileg, mert én is kipróbáltam, először rendben volt, nem bizgeráltam, de később már "megszoktam" és úgy is lerágtam. Régebben lakkal is kentem, hátha, de azt is leszedtem.


Nálam 2 variáció létezik arra, hogy miért rágom.

1. Ha már megnőtt, szép fehér, akkor elkezdem "tisztogatni"( sorstársak érthetik :D) és minél jobban csinálom annál vékonyabb lesz a köröm, elvékonyodik, és letörik vagy lerágom, aztán még a bőrdarabkákat is :S Egyszóval a "vágy arra hogy tökéletesen, szépen nézzen ki a körmöm".

2. ha ideges vagyok vagy izgulok.

2012. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én 14 éves lány vagyok, és én is rágom. Úgy kezdek "leszokogatni" hogy szép körmökről nézek képeket és úgy kifestem őket. Leutánzom. Például kifestem, leragasztom csíkokban, átfestem stb. Marha jól néz ki. Ilyenkor úgymond nincs szívem lerágni, mert van, hogy szenvedek vele egy órán keresztül. (Viszont néha megcsócsálom ha ideges vagyok vagy egy kicsit elbambulok.)

Ja, és nagyon fontos az akaraterő. Ismerek olyan 40 éves nőt, aki még mindig rágja a körmét, kicsi korától kezdve. Neki már annyira berögzült cselekedet, hogy sehogy se tud róla leszokni. Általában zselés műkörme van, de a bőrét így is rágja.

2012. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!