Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 és fél hónapja megduzzadt,...

3 és fél hónapja megduzzadt, fájdalommentes nyirokcsomok a mell szélén, most kicsit nőttek, ma a másik mellem szélén is észrevettem egyet, ez inkább hónaljon van, kicsit érzékeny. Mitől?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik évekig tanulják, hogy egyes elváltozások mitől alakulhatnak ki a szervezetben. Orvosnak hívják őket. Ha egyértelmű és pontos választ akarsz kapni a kérdésedre, akkor keress fel egyet közülük.

Egyébként a nyirokcsomók megduzzadása az immunrendszer fokozott működéséhez kapcsolódik. Ennek oka általában valamilyen fertőzésre adott immunválasz, de egyes daganatfajták illetve autoimmun betegségek is kiválthatják. Azt, hogy nálad mi okozza, (feltéve, hogy tényleg megnagyobbodott nyirokcsomók és nem más jellegű csomók) csak egy orvos tudná megmondani, miután megvizsgált.

2012. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam vele, csak a nyakamon lévő nyirokcsomóval, meg volt duzzadva, de hónapokig (talán volt fél év is) nem foglalkoztam vele, úgy voltam vele majd elmúlik. Aztán kiderült K.rva rák amitől fel is dobhattam volna a talpam. Most véletlenül sem szeretnélek ijesztgetni, nem ez a célom, mert lehet, hogy neked semmi komoly bajod van és az a duzzanat jó indulatú. Csak azt mondom, ne hanyagoljuk el az orvoshoz menést, már 3 hónapja el kellet volna menned.
2012. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rak?? Istenkem..én is ettől tartok. Hogy alakult a helyzeted?? Jol vagy mar, meggyogyultal?? Milyen fajta rak volt? Olvastam én is sokat a nyirokcsomo rakrol, azert elég félelmetes.. Sajnalom. :(
2012. aug. 14. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!