Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy gyakran az...

Miért van az, hogy gyakran az egyik orrom egyik fele el van dugulva, de a másik meg jó?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 22:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, egy orrom van, de a két orrlyukról beszélek :D
2012. júl. 23. 22:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Orr-fül-gégész szerint orrsövényferdülésem van, az egyik járat szűkebb, így ott a nyálkahártya duzzanata (akár fertőzés, akár allergia miatt) könnyebben eltömíti az egészet. Lehet műteni, nekem annyi panaszt nem okoz, hogy bevállaljam, csak feltűnt, hogy ha néhanapján elkapom a takonykórt, az egyik felem hamarabb dugul, és nehezebben is gyógyul.
2012. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, ilyenkor szokták megnézni az orrmandulák állapotát, az orr-fül-gége rendelésen. Valamiért csak az egyik van begyulladva. Nézesd meg, ne kínlódj vele.
2012. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem már 25 éve bevan dugulva.Hol az egyik hol a másik!De ismerek több embert akiknek ugyan így bevan dugulva.
2012. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Orrmandulát már kivették régen, de osztálytársam beszélt valami orrpolipról is.

Ez tulajdonképpen micsoda?

2012. júl. 25. 15:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Az orrpolip jóindulatú daganat az orrban. Az állandóra dugítja el, nem alkalmanként. Vagy ott van, vagy nincs. Olyan nincs, hogy ott van, tehát eldugítja, aztán meg kidugul. Addig nem szűnik meg a dugulás, amíg műtéttel el nem távolítják.
2012. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
rakoncátlan..? Irigy az iker tesójára..
2012. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, és oké, hogy nekem pl. egyértelműen van orrsövényferdülésem, amikor egyszer egy doki megállapította, majdnem kapásból meg is műtött, de még jó, hogy előbb felhívtam anyukámat, aki mondta, hogy fölösleges, mert neki is volt, meg is műtötték, és vissza is ferdült ugyanúgy... Szóval lehet, hogy tényleg ezért dugul csak az egyik...? Hm... Majd megfigyelem, hogy máskor is csak az az oldal dugul-e... De tök fura, hogy olyan, mintha csak félig lennék megfázva/allergiás... De mondjuk a ferdülés logikusnak hangzik erre...
2016. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!