Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Darázscsípés mennyi ideig...

Krisztina24 kérdése:

Darázscsípés mennyi ideig "gyógyul"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több,mint két hete-életemben elöször-sajnos megcsípett a felkaromon egy darázs. Aznap felduzzadt a környéke,másnap leapadt a duzzanat, de rettentően viszketett. Kb. 2-3 nappal a csípés után a csípés helyétől kb.10-15 cm-es körben vörös foltos lettem, majd ez is elmúlt. Viszont a mai napig meglátszik a helye, néha viszket és a környéke is érzékeny.

Mit tudok még tenni,egyáltalán normális hogy ennyi ideig meglátszik illetve panaszokat okoz?


2012. aug. 3. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez mennyire normális vagy sem, nekem még nem fajult idáig.


Viszont egy javaslat a jövőre:

Ha megcsíp egy darázs, akkor azonnal futás a konyhába, vagy utcán a legközelebbi zöldségeshez, és egy HAGYMÁT megvágni, és azzal kenegetni a csípést! Tudod, ha levágod a gyökérrészét a hagymának, akkor jön belőle az a nedv! Na ez olyan jó a csípésre, hogy ha időben kezeled, akkor nem fog megduzzadni, vagy csak kicsit, és viszketni sem fog annyira!

Gyorsan bekenni vele, aztán többször is lehet, vagy ha viszket, akkor vakarás helyett még kenegetni a csípés utáni órákban.... Nekem bevált...Lábamon legutóbb hamar el is múlt egy iylen, és 1-2 hét múlva csak egy pont látszott a csípés helyén, ami már csak nagy ritkán és teljesen gyengén viszketett. Maga a pont amúgy sokáig látszott még, de aztán az is elmúlt.


Persze aki allergiás a csípésre, ott ez kevés...

2012. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!