Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt mi okozhatta? Milyen...

Ezt mi okozhatta? Milyen betegség lehet? Epilepszia v pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Elöször decemberbe jött elő.. beteg voltam lázas is egyszercsak elkezdtem remegni....volt ilyen máskor is ..de miután akkor is előfordult amikor nem voltam beteg rájöttűnk ez vmi más lehet....

volt h otthon éjszaka nem tudtam aludni mert rámtört ez a remegés ...aztán nemrég buszon elöször a szemem elkezdett ugrálni utána remegni kezem lábam mindenem majd mindenm elkezdett zsibbadni alig kaptam levegőt azt hittem megfulladok.... elis dőltem majdnem elájultam de nem voltam eszméletlen csak olyan érzésem volt picit szédűltem is... Ki is hivták a mentőket... aztán két nappal megint rá akkor vérvétel után volt megint ez a "rohamom" remegés ..... Milyen betegség lehet? Lehet csak a stressz okozza? Eszméletvesztés mindenestben van epilepsziánál? v akkor ez pánik betgség? V vmi más?


2012. júl. 28. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy epilepszia. Sztem pánikzavarról van szó. Mindenféleképpen keresd fel a háziorvosod, ő majd útba igazít.
2012. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ez a legfontosabb. Ha epilepszia, az diagnosztizálható, megpróbálnak kiváltani egy rohamot és nézik az EEG-t. A pánikbetegségre nem jellemző az egész test remegése, csak a végtagoké, de mindig van kivétel.

Milyen okból volt vérvétel? Az is segíthet, ha ismert betegséggel kezelnek, lehet mellékhatás is.

Az a legbiztosabb, ha hétfőn elmész orvoshoz. Elmondod, hogy ilyen rohamaid vannak, majd elküld neurológiára, meg fognak vizsgálni. Ez epilepszia-gyanús is lehet (a leírás alapján). Vannak bizonyos ingerek, amik kiváltják a remegést? Fény, villódzás, rázkódás, erős hangok? A rohamok után nem kell erősen pisilni? (Egy ismerős mesélte, hogy a húgánál epilepsziát diganosztizáltak, pedig csak a feje fájt erősen, semmi más baja nem volt. De a rohamok után nagyon kellett pisilnie, ebből következtettek.)

Menj orvoshoz, küldjön további vizsgálatokra. Ha csak pánikbetegség, mert az is lehet, akkor más lesz a kezelés. Mindenesetre valami gyengéd nyugtató teát ihatnál, ha te is a stresszre gyanakszol, akkor az meghatározó lehet. Az orbáncfű-cseppek pl. jók, én is szedtem egy időben stresszre. A zsibbadás, bénulás, hirtelen légszomj valóban utalnak a pánikbetegségre is. Ha az ilyen nyugtató is használ, akkor nincs nagy gond, de mindenképpen menj orvoshoz.

2012. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat... am éppen emiatt mentem vérvételre h kivizsgáljanak....még nem tudnak semmi biztosat... meg csak szakorvos utalhat be EEGre meg többi vizsgálatra...jövöhétre van időpontom.
2012. júl. 28. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!