Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az orrcsep...

Mit lehet tenni, ha az orrcsepptől tönkrement a nyálkahártyám?

Figyelt kérdés
10 éve vagyok orrcseppfüggő, Nasivint használok, napi szinten. (A terhességeim alatt is használtam, a dokim mondta, hogy lehet, inkább, mint hogy ne jussunk oxigénhez. A gyerekeknek nem lett bajuk.) Elolvastam itt az orrcseppfüggős kérdéseket, és láttam, voltak egy-ketten, akik szintén hosszú évek óta függők. Azt szeretném tudni, hogy ilyen sok idő után mi lehet a megoldás? Próbáltam persze elhagyni, néha napokra sikerült, de aztán visszaesek mindig (súlyos allergiás és asztmás is vagyok). Van esetleg műtét, ami segít? Vagy bármi? Az ilyen tengervizes dolgok meg orröblítők sajnos esetemben semmit nem érnek már.
2012. júl. 23. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy tönkrement a nyálkahártyád? Mi volna a lényeg, regenerálni kell a nyálkahártyádat vagy más megoldás kell az orrdugulás ellen?
2012. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

Hát ki kell bírni addig, míg regenerálódik.


Amúgy ez micsoda hülyeség, hogy nem jutsz oxigénhez orrcsepp nélkül?! Legföljebb a szádon lélegzel egy darabig, de az eldugult orrba még senki nem fulladt bele...!

2012. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tönkrement alatt azt értem, hogy már csak orrcseppel működik, száraz, gyakran vérzik.
2012. júl. 23. 20:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg azon gondolkodtam, van-e egy pont, amin túl már nem lehet regenerálni...
2012. júl. 23. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát erről dokit kéne kérdezned...


Én csak pár hónapig voltam így orrcseppen, és ki kellett bírni azt a pár napot, de aztán rendbejött.

2012. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát regeneráld! Van orrkenőcs a gyógyszertárban, pl azzal.

Rá kell szánni 5-10 napot, amikor otthon vagy, és a napodat orrdugulás elleni praktikékkal töltöd. Vízgőz belélegzése, illóolajok szippantgatása, mini inhalátor használata, kamillás inhalálás, aromalámpa égetése, sóbarlangba menés.

ÉS csak éjjelre orrcsepp. Később azt is elhagyni.

2012. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Létezik olyan orrcsepp, ami folyamatosan használható anélkül, hogy kikészítené a nyálkahártyát. A nevét most nem tudom, de szakorvos biztosan tud ilyet felírni.
2012. júl. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 F Anna válasza:
Azt hittem csak én vagyok ezzel megáldva! Aki nem tudja elképzelni milyen ez aludjon nyitott szájjal át egy éjszakát az orrát meg dugja be valamivel! Én is pont ebben szenvedek. Allergiás asztma, nazivin terhesség alatt is! Nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra!
2012. aug. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves F Anna, számtalan éjszakát töltöttem így krónikus arcüreggyulladás miatt. Gyerekkoromban konkrétan a fél életem így telt, két hétig jó volt, aztán két hétig nem kaptam rajta levegőt. Ma már ritkább, de akkor aztán....


Szóval hidd el, nem a levegőbe pofázok.


Váltogatni kell az orrcseppeket, és hát igen, abba kell hagyni. Te is, a kérdező is tudja, hogy az a megoldás. De ha az itteni válaszok nem jönnek be, akkor érdemes lenne orvoshoz menni a problémával. Mégiscsak ők értenek hozzá, mi meg nem.

2012. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
14 éve használtam Nasivint és már egy hete letettem hála a JÓISTENNEK!Nagyon megijedtem, amikor a következő adagomat próbáltam beszerezni a gyógyszertáros ismerősöm azt mondta,hogy ez nem vicc-nemcsak az orrnyálkahártyámat teszem,tettem tönkre,hanem az agyi erek is meg a szemfenéket.Most kaptam az orr fül gégésztől egy szteroidos orrcseppet,mivel allergiás is vagyok,de amúgy is jó mert lohassza a nyálkahártyát(eleinte az az érzés hogy nem segít,de 3 nap múlva csodára képes)meg NÓZI meg AFRIN pure sea(tengeri vizes spray)COLDASTOP-ennyi mindennel indulok...fekszek le...meg egy csomó vízzel-mert,amikor bedugul,akkor oszt rendesen szárad a szám. Mielőbb próbáld ki és gyógyulj meg!Remélem segítettem.
2012. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!