Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye ez nem skarlát?

Ugye ez nem skarlát?

Figyelt kérdés

A lényege az, hogy kb. 3-4 napja volt többször is lázam(bár nem mértem meg), rázott sokszor a hideg, a torkom fájt. Nos ezt kezeltem gyógyszerekkel, vitaminokkal, meleg tea, meg strepsils tabletta. A láz még csak-csak elmúlt, de a torokfájás annyival rosszabbodott, hogy nyelni alig bírtam. Voltam orvosnál, de sajnos csak a helyettese volt..nem mondott úgy igazán semmit, kaptam antibiotikumot már 2. napja szedhetem talán, és egyre jobb a torkom, nyelni tudok normálisan!

A félelmet az keltette bennem, hogy ma reggel észleltem, hogy a nyelvem vége kipirosodott, és kissé érdes a felülete, mintha szőrös lenne vagy nem is tudom...mondjuk nem fáj egyáltalán! Olvastam a skarlátról, kiütéseim nincsenek, még sose volt skarlátom, néztem róla képet de nem találtam semmi használhatót(a nyelvről), egyik se igazán hasonlított az enyémre...

Szerintetek az antibiotikum miatt lehet ?

Normális válaszokat várok, előre is köszönöm!



2012. júl. 21. 17:32
 1/1 anonim válasza:
Én voltam skarlátos, a nyelvem málnaszerű pettyes volt, a hasamon is apró piros tűpettyek voltak. Láz, torokgyulladás szintén. Igaz akkor 9 éves voltam, ma 65. Akkor penicillin injekcióval kezeltek, és szigorú fekvés írt elő az orvos. Az akkori tudomány szerint a szigorú fekvés a vese védelmére kell, mert könnyen folytatódhat vesegyulladással. Naponta kaptam az injekciót, házhoz jött az orvos, minden esetben a talpaimat nézte meg, mert szerinte a legtisztább lakásban is meglátszik ha a gyerek mezitláb közlekedik. Rá is szoktam a papucsra.
2012. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!