Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Le lehet még lassítani valahog...

Le lehet még lassítani valahogy az időt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tudom, nem kapcsolódik szorosan az egészség kategóriába, de még ide illik leginkább. Szóval a kérdés arra vonatkozik, hogy mióta betöltöttem a 22 talán 23. évemet, az idő félelmetesen felgyorsult. Előtte is elkezdődött már a dolog, de azóta meg csak úgy röpködnek az évek... Most volt szilveszter, és megint eltelt fél év. Emlékszem, még középiskolában 1 év egy örökké valóságnak tűnt. Reggel 4:20-kor kelek, és este 8-ig nagyjából aktív vagyok. Olyankor szoktam elvonulni, aztán fél 10 körül aludni. Még is úgy érzem, hogy semmire nincs időm, semmi nem készül, stb... Persze azért készül, de régen, mintha több mindenre lett volna időm egy nap. Tudom, hogy ez a korral jár, de nincs mód arra, hogy kicsit lassabbnak érezzem az idő múlását? Milyen életvitel mellett lehetne ezt elérni?

2012. júl. 16. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg gyerek voltam, volt időm tanulni, edzésre járni, szakkörre járni, játszani.Hétvégén az Úttörő házba, társaságba járni. Most, amióta felnőttem, szinte semmire sincs időm. Összecsapnak az én fejem felett is a hullámok. Én sem értem, hogy mitől van ez.
2012. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet. Viszont fontossági sorrend felálításával elég jól be lehet osztani.

És egy csomó dolog miatt nem is baj, ismerkedés,

pl, egy nap alatt egy úgy érzed, évet együtt töltöttél valakivel.

2012. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Einstein óta tudjuk, hogy az idő relatív.


amúgy pedig igen, minél jobban öregszik az ember, annál jobban érzi, hogy repül az idő. Ha gyerekei vannak, még gyorsabban.

2012. júl. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos egyre gyorsabban fog telni az idő(érzet) a következők miatt:


Időskorban egyre lassabb a reakcióidő, a felfogási sebesség, ezért a külvilágot egyre gyorsabbnak érzed.


Kísérletek szerint 1 percet a gyerekek legalább 2-3 percnek saccolnak, míg az öregek csak 30-40 másodpercnek érzik.

2012. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

természetesen le lehet lassitani. 35 éves voltam amikor énis ezt ereztem.

csinálj olyan dolgokat ami egy életre szolo élmény. menj turazni,vadászat,horgászat.

extrémebett is. Probalj ki mindent.

és akkor öregkorodra mondhatod hogy volt értelme élni. mer ahogy eszreveszem a legtobb öreg nem igy gondolja mer nem maradt meg bennük semmi pozitiv.


az egyik baratom pl elment a francia idegenlégioba. havi 1 milla fizetesert. de kint kell lennie braziliaba 5évig. es csak ünnepnapokkor johet vissza.

na pl ott tuti olyan lehet hogy várod hogy leteljen az 5év. és az olyan lehet mintha 20évig lenne ott. énis ha nem lenne családom biztos elmennék légiosnak. :)

2012. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!