Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokszorosan eldeformálódott...

Sokszorosan eldeformálódott gerincen tud-e segíteni csontkovács?

Figyelt kérdés
Sajnos örökletesen is közrejátszik, hogy úgynevezett bordapúp alakult ki nálam, és az egész gerincem vacak. Külső szemlélő is látja a torzulást, ha figyeli, és ráadásul nem egyengetem ki magam. Nem tagadom, bánt, és persze fáj is. Bp-en voltam egy állítólag jó vietnámi professzornál. Alig értettem, mit mond, de jól megtekergetett, azt tanácsolta, ne aludjak hason. Valójában utána kellemes melgséget éreztem, talán elhittem, h szebb a hátam. Van-e köztetek ilyen gerincbeteg levelező, kíváncsi lennék, érdemes-e sok pénzt kiadni erre a kezelésre? vagy csak annyi, hogy a remény hal meg utoljára?!
2012. júl. 13. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szakember lennék, de nem derülki akérédsedből, hogy konkrétan mi a baj. Ha bordapúpod van, akkor gondolom gerincferdülés miatt mentél kezelésre. Ha ez igaz, azt kell mondjam, hogy azon nem segít a manuális medicina. Gerincferdülésre legjobb a Schroth-terápia. Erről például itt is tudsz olvasni:

[link]

Az sem derül ki, hány éves vahy, volt e röntgen, fáj e valamid stb. Szóval így általánosságban erre ennyit lehetett válaszolni. Üdv!

2012. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves Nimus!Bőven középkorú vagyok, és inkább hiúság vezérelt csontkovácshoz, de sajnos a fájdalom is, hiszen a tartásra tudatosan figyelnem kell, így ami másnak természetes, az nekem görcsös izomfájdalom. Állítólag csinos lennék, de a hátam...sajnos. A Schroth terápiának utána jártam, de a légzéstechnika a szakember szerint ebben a korban már nem segít. Persze annyit igen, h nem romlok tovább, és ez is sokat jelent. Ráadásul számomra túl drága lett volna a kezelés, így csak 1-szer voltam, és egy csepp örömöt nem találtam a nyúvasztó gyakorlatokban. Egy biztos, én is arra gonolok, h a csontkovács nem ennek a betegségnek a műfaja, de a 15ezret legombolta. Nem hiszem el, h az általad írt módszert nem lehet házilag elsajátítani. Sajna nincs fél millióm a tornára.Kösz a tanácsod!
2012. júl. 14. 00:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha középkorú vagy és fájdalamaid vannak, akkor nem a Schroth a megoldás. Dolgoznak azért emberi árakon is jó szakemberek ebben az országban. Egy olyan kezelésre ami szükséges lenne esetetben kb. 6.000 HUF ami szükséges lenne rászánni. Üdv.

2012. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szakemberként mi a véleményed, a manuális medicinával egyáltalán lehet-e tartósan fájdalomat megszüntetni? Mivel én nem hiszek benne, eleve fenntartással szemlélem a dolgot. Beszéltem erről orvossal is, habár nem ez a területe, de ő is szkeptikusan áll hozzá. Ha ki is mozdít a csontkovács egy becsípődött ideget, a a rossz helyzethez kopott csigolyák rövidesen visszamozdulnak a helyükre.Ja!, hogy akkor minek mentem oda? Mert a társam problámát szerettük volna megoldani, így én is be lettem jelentve...hátha...A társam fájdalmát a prof. csontkovács első körben hatásosnak érezte, de fél nap múlva ott tartottunk, ahogy kezdtük. az én hátam sem lett szebb, hiszen hogy is lehetne csontosodott gerincet egyenesre csinálni. üdv Válaszadó
2012. júl. 15. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy nagyon sok ember állítja azt magáról ,hogy "szakember". Ezeknek sajnos a 90%-a egyszerűen kókler. Laikusként tényleg nehéz megállapítani, hogy kiben bízhatsz. Ajánlanék egy-két honlapot (nem magamat, mert az nem lenne etikus), ahol korrekt szakemberekre lelhetsz.

www.mckenziemodszer.hu

www.manualismedicina.hu

www.scolinea.hu

Valamit meg kell értened: két külön dologról van szó. A gerincferdülésed egy dolog és a fájdalmaid egy másik. Meglepő, de a gerincferdülés nem szokott fájni. Ezt azonban szeretik összemosni, ezáltal tovább növelni a káoszt. Tehát ha a helyedben lennék, először kikezeltetném a fájdalmam, mondjuk Mckenzie módszerrel. Utána, ha zavarna a gerincferdülésem - de csak akkor - elmennék Schroth tornára is.

Őszintén remélem, hogy tanácsommal tudtam segíteni!

2012. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Nimusz!

Igen, segítettél a korrekt válaszaiddal! Köszönöm.


Üdv

2012. júl. 22. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!