Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 évesen mennyi ideig kellene...

15 évesen mennyi ideig kellene tudnom benntartanom 1 levegővételt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem életkor hanem tüdőkapacitás-függő elsősorban, plusz ha közben mozogsz az több oxigént igényel, stb.


Viszonyítási alapnak én 23évesen tropára cigizett tüdővel 3-3,5 percig tudom visszatartani teljes nyugiban, ha közben csinálok valamit akkor ~2,5percig.

2012. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Legalább fél percig... Ennyi idősen rendszeresen úsztam, búvárkodtam, simán benn tartottam másfél percig is, most meg 2 év szünet után 1 percnél fuldoklok... Ez egyáltalán nem egy ,,kellene tudnom" érték
2012. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
21:15: Kérlek. Ezt könnyebb a seggeden ülve írni
2012. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nana. Van mögötte 5év aktív kosárlabda, meg heti 45km futás. Nem a levegőbe beszélek. :)
2012. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes, de tudományos választ tudok adni neked. Először is: tévedés, hogy a beszívott levegőt kell benntartani. Mindig orron át kellene lélegezni, vagyis orron át be és orron át ki!

Most pedig a lényeg: az orron kifújt levegő UTÁN kell visszatartani a levegővételt, ameddig bírod, ameddig a légszomj engedni. Példának okáért ha csak 20 másodpercig nem veszel levegőt a kifújás után, akkor három/!/ ember helyett lélegzel. Ha 30 másodpercig bírod, akkor két ember helyett lélegzel. Ha kibírod 40 másodpercg, akkor egészséges vagy. Ebből is látható, hogy az emberek túllélegeznek, ami sok betegség forrása. Minél kevesebbet lélegzünk, annál egészségesebbek és hosszabb életűek leszünk. [link]

2012. júl. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!