Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reumás vagyok? Vagy mi lehet ez?

Reumás vagyok? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sokat ülök a számítógép előtt. Van olyan nap, hogy szinte fel sem állok, csak elmegyek WC-be, vagy kimegyek inni vagy enni (keveset is eszek, legtöbbször azt is a gép előtt). Szoktam kézen járni, fekvőtámaszozni.


Kb. 3 hónapja elkezdett fájni a bal oldali ülőcsontom, rossz volt ülni ezért inkább a másik oldalamra nehezedtem rá jobban. Később elmúlott, de ugyanígy elkezdett hátul a csípőcsontom. Nehezen tudtam lehajolni és ülni is rossz volt még mindig. Ez is enyhült, de még mindig fájt kicsit. Most oldalt fáj a csípőcsontom és - ha jól tudom - a szemérem ízülettől jön le egy ínszalag, az is fáj, meg a térdem a térdkalács felett. Nehéz guggolni, lehajolni, már még járni is. Úszás közben semmi nem fáj.


Röviden egy helyen elmúlik a fájdalom, másik helyen előjön. Mitől van ez? Talán a sok üléstől? Egy hétig nyaraltunk, akkor nem ültem sokat, de akkor sem lett jobb semmivel.


2012. júl. 10. 01:46
 1/3 A kérdező kommentje:
21/F
2012. júl. 10. 01:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rheumatoid arthritis, mert általában mindkét oldal érintett (értsd: 2 térd, 2 boka, 2 csukló stb.), mellesleg hőemelkedéssel, ízületek duzzanatával, melegségével, deformálódásával, alvást követő merevséggel jár.

Én inkább a mozgásszegény életmódra vezetném vissza a fájdalmat (legalábbis úgy értelmezem, hogy az időd nagy részét a számítógép előtt töltöd).

Viszont (és most jön a lényeg!) nem vagyok orvos, ha a fájdalom hosszabb ideig fennáll és korlátoz mindennapi tevékenységeid elvégzésében, keresd föl az orvost, hiszen néhány vizsgálattal megállapítható (vagy kizárható) a rheumatoid arthritis. Tanácsolja neked mindezt egy RA-s. :)

2012. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. júl. 11. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!