Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reumás fájdalom, vagy túlerölt...

Reumás fájdalom, vagy túleröltetés, vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Vasárnap egész délután masszíroztam, majd amikor lefeküdtem este, már éreztem, hogy zsibbadnak a karjaim. Hajnalban meg a fájdalom ébresztett, ilyet még nem éltem át. Annyira fájtak a karjaim, hogy egyszerűen sírtam. Csak álltam a szoba közepén, ráztam, közben még fel sem ébredtem rendesen, olyan volt, mintha nagyon nagyon durván zsibbadt volna, de közben meg éreztem, hogy nem. Aludni sem nagyon tudtam, mindig felébresztett a fájdalom, reggel a felöltözés is alig ment. Bizonyos helyzetben úgy éreztem, hogy be akar görcsölni az alkarom. Teljesen bénák voltak a karjaim, meg is voltak duzzadva, a délelőtt folyamán, írni sem tudtam rendesen. Délutánra kicsit jobb lett, vettem rá diclofenac gélt és kenegettem vele. De inkább csak az alkarom az, ami nagyon fájt. Estére megint bedurvult, a csuklóm is fájt, bedagadtak az ujjaim is, de mikor másnap felébredtem, mintha elvágták volna. Néha meg-meg éreztem, ha eröltettem, takarításkor, bevásárláskor. Ma pedig az alkarom már egyáltalán nem fáj, viszont vállból majd kiszakad a kezem. Mintha elfeküdtem volna, fáj a könyököm is.

Egyszerűen nem tudom mi ez, nagyon kellemetlen, meg hamar elfáradnak a kezeim. Azt is észrevettem még hétfőn, amikor nagyon fájt még az alkarom, hogy a középső ujjamnál a bütyöknél néha úgy pattog valami. Azóta nem érzem ezt sem.

Szerintetek mi történhetett, és mikorra jövök rendbe?


2011. szept. 28. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A hidegfront váltotta ki ezeket a tüneteket valószínűleg. Bár valami nem stimmel alapvetően. Menj el a körzeti orvosodhoz, és meséld el ezeket a problémákat. Egy kivizsgálás nem árthat. A kézzsibbadás az infarktus egyik tünete, bár nem hiszem, hogy ez attól van. Lehet, h. ad beutalót neurológushoz, vagy reumatológiára. Általában gerincproblémára utal a kéz ill. láb zsibbadása. Kezelni kell. Ilyenkor egy fájdalomcsillapító segít. Főleg az olyan jó, amit a doki ír fel. De ha nincs más, az Algopiryn is megfelel.
2011. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De itt nem a zsibbadással voltak gondok, nem zsibbadtak a karjaim. Csak azt a fájdalmat ahhoz tudnám hasonlítani.
2011. szept. 30. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!