Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van rá mód, hogy valaki...

Van rá mód, hogy valaki elveszítse a beszédkészségét? Hogy teljesen megnémuljon?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert én nem akarok többé megszólalni. Hallottam már a mutizmusról, de annak is csak két fajtája van az elektiv és szelektiv mutizmus és általában 4 éves kortól 18 éves korig tart. Na most én 22 vagyok, de komolyan fontolgatom h nem fogok megszólalni soha többé. Egyszerűen azért mert nincs mit mondanom. A lényeg h van e valami módszer szerintetek amivel ténylegesen meg lehet némulni?

2012. júl. 9. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha csak némasági fogadalmat tennél? Vannak, akik egy életen át betartották.
2012. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább fordulj pszichológushoz mert ez nem normális dolog hogy így gondolod.... Amugy igen létezik olyan amitöl elveszited a beszédkészséged az agyvérzés de annak van nyoma és gondolom nem szeretnéd hogy hetekig fájdalmas vizsgálatoknak vessenek alá hogy kiderítsék mi a bajod....

Fel akarod magadra hívni a figyelmet vagy mért találtál ki ilyen butaságot? Egyébként az apácáknál van szilencium. Ilyenkor nem szólalhatnak meg.

2012. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

szó sincs ilyesmiről pont ellenkezőleg. Inkább azt szeretném ha nem foglalkoznának velem. Hát agyvérzést azt elég nehéz lenne előidézni(gondolom).----> (2. válaszolónak)


1. válaszolónak...igen én is arra gondoltam h némasági fogadalmat tennék csak tartok a családom reakciójától..



hogyan reagálnátok erre emberek?---> ha valaki a családotokban így döntene?

2012. júl. 9. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:

"Inkább azt szeretném ha nem foglalkoznának velem."

Ezzel lehet, hogy az ellenkezőjét érnéd el.

2012. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

aggodnék miatta ha ilyen lenne valaki. tényleg csak azt érnéd el vele hogy még jobban veled foglalkoznának.

Mi a probléma otthon? Ha tanácsra van szükséged vagy csak elmondanád valakinek és gondolod irj privit. Ilyet csak az talál ki akinek van valami komoly pszichés, családi problémája.

2012. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz beszélni, akkor inkább csak fogadalmat tegyél, mert ha valóban megnémítod magad, akkor ha megbánnád, és ki akarnád önteni a szívedet, akkor nem lenne ott a lehetőség, hogy megszólalj, és nem is biztos, hogy vissza tudnák csinálni. Ha nem bírod a fogadalmat, akkor önhipnózissal próbálkozhatsz, az nem okoz végleges kárt.


Lehet, hogy most szorongsz, de ha elvesztenéd a beszéded, akkor még erősebben szoronganál. Vagy akármi lelki bajod van, azt csak felerősödne, ha nem szólalhatnál meg, mivel nem tudnád beszéddel levezetni a feszültséged.

2012. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A némaság egy súlyos fogyatékosság, ami megakadályozza, hogy kifejtsed gondolataid, vagy érdekeid képviseld. Ne okozz magadban visszafordíthatatlan kárt!
2012. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha pedig valóban meg akarnád némítani magad, akkor elég nagy valószínűséggel bele is halhatnál. Akár öngyilkossági kísérletnek is vehetnék, és célodat el nem érnéd.
2012. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!