Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomerő függ az izomnagyságától?

Izomerő függ az izomnagyságától?

Figyelt kérdés

Üdv.


Most akkor az izomerő függ attól, hogy mekkora az izom? Mert pl. én ismerek olyan embert aki sokkal izmosabb nálam és nagyobb a karja, de én erősebb vagyok nála.



2012. júl. 6. 23:18
 1/3 anonim válasza:
Az ember ereje nem csak az izomból adódik,hanem az inak és az ízületek állapotából is.Általában az ilyen nagy izomkolosszusok mind súlyzózással edzenek ami eléggé megviseli az ízületeket.Szóval a nagy izom nem feltétlenül jelent nagy erőt.
2012. júl. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem bizony.Főleg,hogy az emberi test nem szeret feleslegesen nagy terhet cipelni.Úgy lenne pedig logikus,hogy nekem 10-es a karom,elbírok 50 kilót,neki 20-as és akkor 100 kilót bír,de ez nem így van.A testépítők is ha elérnek egy szintet,amit elégnek gondolnak és abbahagyják az edzést,akkor egy idő után összemennek,ugyanis kihasználatlanok az izmaik,ezért a testük lebontja.nyilván nem két perc alatt,hanem fokozatosan,apránként.Natural vonalon.
2012. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na,a kérdésre meg nem válaszoltam. :) Az izmok a lehető legkisebbek akarnak maradni mindig.Tehát ha nincsenek pumpálva,attól még az erejük lehet nagy.vagyis ha nem vagy testépítő,de mondjuk segédmunkás,attól nem leszel nagy marha,viszont lehet,hogy a kétszer olyan kicsi karod többet bír,mint aki csak súlyzózik.A tested annyit tart fent izomból,amennyit muszáj.
2012. júl. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!