Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg káros, ha ropogtatom...

Tényleg káros, ha ropogtatom a csontjaimat?

Figyelt kérdés

Imádom ropogtatni a csontjaimat. :D Nehéz róla leszokni, főleg akkor, amikor már egy pár éve csinálod. Tényleg káros? Mert pl. a reggeli nyújtózkodás v. csontropogtatás szerintem még egészséges is, de napjában mondjuk 3-4X ezt csinálni, szerintem nem igazán. Szerintetek? Mi baj lehet ebből később?


Köszönöm!

15/L


2012. júl. 2. 12:04
1 2
 1/11 shoona:D ***** válasza:
93%
tényleg káros,mert van egy bizonyos folyadék az izületi résekben,és ha kihúzod az izületi fejet a vápából,akkor a folyadék elfolyik,és így megsérülhet az izület :)
2012. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aaaa. :/ Még belegondolni is rossz, de ha már ennyire rá vagok kattanva, mit lehet csinálni? Ropogtatom a nyakam, ujjaim, lábfejem, lábujjam...
2012. júl. 2. 12:13
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A természetes mozgáshatárokon belül elmozdítani az ízületeket, az káros.
2012. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úúú én is állandóan ropogtatom mindenemet :) De nem csak 3x-4x naponta, hanem kb 5 percenként. Mert nekem ha kiropog, akkor nem olyan, hogy utána egy ideig nem lehet kiropogtatni, az én ízületeimet mindig ki lehet (kivéve az ujjaimat, azt ahogy írtad, csak 3x-4x)

De sajnos én is úgy tudom, hogy káros :S Valami olyasmit hallottam, hogy öregkoromban remegni fog a kezem, vagy mi...



15L

2012. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Aki azt hiszi hogy öreg korára remegni fog a keze annak szólok hogy nekem 20 évesen már remegtek tőle az ujjaim.

Abbahagytam, és még utána is hónapokig remegett. Most már jó. 21/F

2012. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A természetes mozgáshatárokon 'belül'? Nem inkább kívül? Szerintem elírtad. :-)


Nekem tényleg olyanok az ujjaim, hogy ha kiropogtatom, akkor egy ideig már nem lehet. :D Remélem, hogy nem fognak remegni az ujjaim... olyan rossz, mikor nincs kiropogtatva.

2012. júl. 2. 12:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg 30 éve ropogtatom és nem remeg semmim sem... Akkor most ?
2012. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor most ez megnyugtató :)
2012. júl. 2. 12:51
 9/11 anonim válasza:
53%
én meg majdnem mindenemet ropogtatom .o
2013. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
a puncidat is ropogtatod? :)
2013. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!