Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akiknek több fogyatékos...

Akiknek több fogyatékos gyereke van, miért vállalt többet?

Figyelt kérdés

kifejezetten a szülőkhöz szól a kérdésem , akiknek 2vagy annál több fogyatékos gyerekük van.

nem bántani akarom őket, csak érdekel, amikor az 1.megszületett akkor nem gondolkoztatok el hogy talán lehet nem kéne többet vállalni?


2012. jún. 25. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs fogyatékos gyerekem, de az ismerőseim között van ilyen. Ők csak azután vállaltak másik gyereket, hogy genetikai vizsgálatokat csináltattak és kiderült, hogy az első gyerek a puszta véletlen folytán lett fogyatékos. Azóta megszületett második kislányuk, aki teljesen egészséges.
2012. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Na ez azért elég randa kérdés így feltéve szerintem. Milyen fogyatékosságra gondolsz? Van olyan,ami öröklődhet,van amit megtudnak jósolni miylen eséllyel öröklődikés van amit nem.

van egy ismerősöm3 gyerekéből 2 enyhén autista,az apuka is aspergeres ,hát ők így jártak,hogy az első két gyerek szintén autista lett. Ennek ellenére vállaltak mégegyet,mert alapból 3 gyermeket szerettek volna. teljesen átlagos életet élnek,azt leszámítva ,hogy a kicsiket hordják tornára és fejlesztésre,és képes kártyákkal segítik az egyik gyerkőc kommunikációját,neki a beszéd nem megy annyira.

Ezt is "fogyatéknak" szokták titulálni,mégis boldogok. Attól ,hogy valaki eltér a többiektől még élhet teljes életet.

Akkor a családban van down kóros kislány,van testvére is ő egészséges.Én úgy látom olyna prolémáik vannak,amilyenek minden szülőnek.ne hidd,hogy attól,hogy fogyatékkal élő születik egy családban megáll az élet.Ráadásul egy testvér legtöbbször nagy segítség annak aki hátránnyal indul,sok mindent eltanul tőle,felfelé húzza.

Persze ahol nagyon súlyos fogyatékosság van (eü.s vagyok,láttam már pár ilyet) ,mozgásképtelenség,gyomorszonda,súlyos szellemi fogyatékosság ott jellemzően nem vállalnak több gyereket a szülők,mert a meglévő minden energiájuk és pénzüket felégeti.

Vagy teszem azt,valaki süketen vagy vakon születik,az is fogyatékosságnak számít . Tudod ez sok mindnetől függ,úgyhogy ne itélkezz senki felett amig nem ismered a történetet teljes egészsében.

2012. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Én a szegénységgel kapcsolatban kérdezem magamban hogy ha amúgy magukra sincs pénzük,miért vállal két-három-négy-öt-nyolc gyereket?És aztán meg a tv-ben sírnak hogy napi 2kg kenyeret és 5 liter tejet megesznek a gyerekek és nem bírják,segítségre lenne szükségük.Na de miért mi neveljük az ő gyereküket?Miért mindig a legszegényebbnek van a legtöbb gyereke?És persze a legiskolázatlanabbnak.



Én azért azt mondom minden tiszteletem a fogyatékos gyermekeket nevelőknek,szerintem rettenetesen nehéz sors lehet az övék.

Én nem tudnám azt csinálni...

2012. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez egy baromi érdekes kérdés, pont ma láttam egy műsort a tvben, ahol egy családnak segítettek. Van 5 gyerekük, ebből 4 autista. Miért nem hagyták abba, mikor mondjuk 2-nél tartottak? Az 5. egészséges gyereknek sem lesz normális élete 4 autista mellett. Az élet nagy kérdései.
2012. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az autizmus egy spektrumbetegség. A második hozzászoló vagyok. Ez azt jelenti,hogy nagyon sok árnyaltsága van,szerencsére a súlyos autizmus nagyon ritka. Sok kicsit auti vagy aspergeres kicsit ismerek és van jónéhány akiken nem látszik,hogy bármi gond lenne.Persze a hozzáértő szem észreveszi.

Az,hogy az egészséges testvérnek miylen élete lesz,az a szülők hozzáállásán múlik.

2012. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek nagyon komoly problémáik voltak, nem kellett hozzá szakértő szem.

Aztán persze ment a sírás, hogy itt vannak 5 gyerekkel amiből 4 beteg, speciális bánásmódot igényelnek, pénzük nincs, a lakásukat árverezik, stb.

És akkor kérdem én, miért kellett ennyi gyereket vállalni?

Az a 4 gyerek ha fel is nő, sose lesz normális élete.

Ha én eljutnék arra a szintre, hogy ülök a kádban és annak örülök, hogy fingok, hát nyírjanak ki inkább.

2012. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Einstein is autista volt!
2012. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kérdés alapvetően nem csak az autistákra vonatkozott, hanem általában minden fogyatékosságra.
2012. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
lehet egy műsort néztünk, én ezt a lakásalakítós műsort néztem annak kapcsán ugrott be a kérdés..
2012. jún. 25. 18:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Aha, az volt az és pont ezen gondolkodtam én is, mi vitte rá őket ugyan...
2012. jún. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!