Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy hátul...

Az hogy lehet, hogy hátul csorog le a váladék a torkomon, de nem folyik az orrom?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet idült melléküreg gyulladástól vagy orrnyálkahártya gyulladástól, allergiától, orrmandula gyulladástól,de egyéb betegségtől is, nézesd meg egy gégésszel.
2012. jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

jólvan köszönöm:D

Oda kell időpont vagy előjegyzés nélkül is lehet menni a szakrendelésre?

2012. jún. 18. 17:09
 3/16 anonim ***** válasza:

Lehet orrsövényferdülés, ciszta, polip, orrkagyló-túltengés (vagy mi), reflux, túlérzékeny nyálkahártya, stb.


Én számos orvosnál voltam már, mindegyik elküldött azzal, hogy nem talál semmit, nem tud kizárni semmit de bizonyítani se semmit. (Nekem krákogás, állandóan váladékos garat, duzzadt orrnyálkahártya is tünetem.) A legtöbb azt mondta - két háziorvos is, mert közben váltottam -, hogy lehet idegi berögzültség, stressz az oka, és valószínűleg refluxom van. Mindkettő adott gyomorsav-csökkentő gyógyszert, ami egy szemernyit se segített.

Volt orrmelléküreg-röntgenem vagy három, volt két fül-orr-gégésznél szemrevételezés... Nem kezeltek, nem küldtek CT-re (pedig elvileg kellett volna...), hanem továbbadtak, hogy lehet reflux, kicsi allergia, irritálhat a szennyezett levegő, stb.


Tehát én azonnal magándokit javasolnék, ha van rá pénzed!!

2012. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nálunk időpont kell, csak sürgős esetben fogadnak az összes szakrendelésen.

Nekem is van ez a váladékcsorgás, ez kezeletlen arcüreggyulladás következménye, de az allergiásoknál is előfordul.

2012. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyébként az SZTK beutaló és időpont nélküli, legalábbis nálunkfelé.

De kerüld, mert vagy hárít, vagy felír valamit, ami nem segít.



A Salvus gyógyvizes orröblögetés viszont tényleg segít!

2012. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ma 17:14: Neked mivel kezelik, kezelték? Vagy Neked is annyit mondtak, nem ügy, és ennyi?
2012. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom,mert nekem olyan atorkomnál az ívnél ahol van az a harang ott a mirigyem meg van duzzadva két oldalt.
2012. jún. 18. 17:23
 8/16 anonim ***** válasza:
egyetértek, lövetük se szokott lenni hogy mitől van, nekem se jó rá semmi. Homeopata doki adott bogyókat, attól jobb lett.
2012. jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szóval ezegy globális problem úgylátom xD
2012. jún. 18. 17:34
 10/16 anonim ***** válasza:

Az orvostudakozo.hu-n kérdeztem több orvost is, felsoroltak több lehetőséget is, és hogy CT vagy orrendoszkópia lenne jó.

Az orrmelléküreg-röntgen nem elegendő. Amúgy az nálam annyit mutatott, hogy duzzadt orrnyálkahártya, szabályos lefutású septum nasi (ami tudtottam orrsövény), légtartó melléküregek. Tehát csak a tünetemet mutatta ki... :D


Én egyelőre nem foglalkoznék vele, próbálnám magam rávenni, de újra és újra előkerül bennem a gondolat, hogy ez egy krónikus gyulladás, és szövődménye lehet + hosszúra nyúló bakteriális fertőzéseim vannak, sokszor egymás után több. Szerintem ettől.


Aztán valamikor elmegyek magánrendelésre, szerintem.



Kérdező, ha van lehetőséged, okulj a sztorijainkból!!

2012. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!