Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt egy koccanásunk, és a...

Volt egy koccanásunk, és a biztonsági öv nagyon belenyomódott kétszer is a hasamba, szerintetek hipochonder vagyok, hogy nem érzem túl jól magam?

Figyelt kérdés

Alapból baromi hipochonder tudok lenni és azonnal a lépemet kezdtem félteni, de nem is ott fáj, hanem jobb oldalt lenn. Inkább a petefészkeim környékén nyomott meg nagyon az öv. Aki mellettem nem volt bekötve, annak semmi baja.

Utána nem rögtön majdnem elájultam, de segített egy kis víz és hogy leültem. Orvoshoz nem akarok menni, mert 90%, hogy csak sokkot kaptam az ütközéstől, és van jobb dolgom is mint képzelt bajokkal kiröhögtetni magam az ügyeleten.

Igazából csak emberi szóra vágyok, mert nincs itthon senki és nemrég volt a koccanás. Rokonaimat nem akarom ezzel terhelni, tudom hogy azonnal hazarohanna a párom, de igazából most csak az kéne, hogy eltereljem a gondolataimat és ne rettegjek annyira a lépszakadástól. Nagyon hülye tudok lenni ha pánikolok és nem akarok terhelni senkit, hogy orvoshoz rohangáljon velem:( Csak kicsit még fáj vagy inkább érzem az öv helyét a hasamban, nagyon megütött.



2012. jún. 13. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem viszont mégiscsak az lenne a legjobb, ha elmennél ügyeletre, legalább megnyugszol, ha nincs baj. Ha viszont baj van, akkor nem későn derül ki.

Kérd meg a párodat, hogy kísérjen el!

Jbbulást!

2012. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem árt, ha a háziorvos egyszer megnéz, legalább biztsan kiderül, van-e valami. Azért ne azzal állíts be, hogy a lépeddel van a baj, csak mondd, hogy koccanás, és a biztonsági öv nagyon bevágott, még mindig fáj. Legfeljebb megnéz, azt mondja, semmi baj, és javasol egy remek krémet a véraláfutásokra.
2012. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Párom dolgozik , fél 12-re fog hazaérni. Nem akarom hazarángatni:( Egyedül is el tudnék menni, csak már annyiszor voltam hülye okkal orvosnál, utána meg szégyellem magam. Múltkor azért rohant szegény párom velem az ügyeletre, mert belenyilallt valami a torkomba elég élesen, benyúltam és egy hatalmas kemény gumót tapintottam ki. Te jó ég, ez daganat! Ügyeleten nem láttak semmit, de azért azt mondták, menjek fel az ügyeletes kórházba feltétlenül. Akkor már gyanakodtam, hogy talán ott csak kiröhögtetném magam, így inkább egy magán fül-orr gégészt zavartam meg délutáni ebédje közben, aki belepillantott a torkomba, majd jóságosan felvilágosított róla, hogy az egyik nyakcsigolyámat bírtam kitapintani a torkomon keresztül, az a daganat:)

De még azt is közölte velem, hogy refluxos vagyok, amit ugyan tudok, mert magamtól rájöttem, majd egy gyomortükrözésen egyet is értettek a diagnózisommal. De hogy ez a fül-orr gégész hogy állapította meg a torkomból, hogy refluxos vagyok? Mert piros a torkom állandóan, az igaz, de ezt még soha egyik orvos sem tudta megállapítani, hogy a refluxtól piros. Több ilyen jó orvos kéne.


Szóval én már annyit szégyenkeztem a hipochonderségem miatt, hogy most még nem megyek inkább sehova. Csak meg kell nyugodnom.

2012. jún. 13. 19:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs véraláfutásom. Meg se látszik, a helye se. Csak érzem, hogy belül megütött. És állandóan megy a hasam azóta.
2012. jún. 13. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem azonnal lilul be, majd szerintem csak holnapra fog.

Tényleg menj el ügyeletre! Nem fognak kiröhögni, ez a dolguk, hogy segítsenek és megelőzzék a nagyobb bajt.

2012. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mostanra már szinte csak emlékszem rá, hogy fájt, egyre kevésbé érzem. Ha belilul, elmegyek. Köszönöm szépen, már az is segített, hogy meghallgattatok.

De legalább megtanultam, hogy a biztonsági öv alsó részének minél lejjebb kell esnie, a has alá. Valószínű nem húztam ki eléggé magam, elég görnyedten ülhettem és azért nyomta meg a hasam.

Azt is olvastam, hogy a biztonsági öv felső része is veszélyes, ha a nyaknál fut. Jó ezeket tudni.

2012. jún. 13. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!