Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Újra magasabb vérnyomás és...

Újra magasabb vérnyomás és álmatlanság, mi lehet az ok?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt kezdődő hipertóniát, magas pulzusszámot és laza szívbillentyűt diagnosztizáltak nálam az orvosok, amire napi fél szem Nebibeta-t szedek már több mint másfél éve. Fél évvel ezelőtti kontrollon minden rendben volt, azonban pár hete újra magasabb, 140 körüli vérnyomásértékeket mérek, miközben pulzusom az évekkel ezelőtti 90-100 helyett most 50-60 körül van, szinte már-már alacsony, és emellett még folyamatosan álmatlan éjszakáim is vannak. Először az időjárásra fogtam, de szerintem más lehet az ok.


Arra gyanakszom, hogy az elmúlt 2 hónapban elkezdtem rendszeresen edzőterembe járni alapozós gyakorlatokat csinálni. Először kisebb súlyokkal kezdtem, majd ahogy éreztem növeltem a terhelést, de sosem éreztem úgy hogy túlhajszoltam vagy megerőltettem volna magam.


Szerintetek van összefüggés, vagy más lehet az ok? Nektek vagy esetleg ismerősötöknek volt hasonló tapasztalata?



2012. jún. 2. 02:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet összefüggés a kettő közt.

Esetleg nem kezdtél el valami fehérjeport vagy zsírégetőt szedni?

2012. jún. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, csak több húst/kevesebb tésztát eszek, a fent leírtakra való tekintettel direkt nem próbálkozok ilyesmikkel.
2012. jún. 2. 09:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha régóta szeded a gyógyszert, hozzászokásról is beszélhetünk.

Lehet, hogy edzés nélkül is romlott volna az állapotod.

Konzultálj az orvosoddal.

2012. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretnék, csak vizsgaidőszak kellős közepén vagyok, és sajnos nincs elegendő időm, ezért gondoltam hogy itt megkérdezem az okot és az esetleges javaslatokat, megoldásokat... mert muszáj volna kialudnom magam, de egyszerűen nem megy!
2012. jún. 2. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet a vizsgaidőszak is az oka. Esténként igyál egy 3 perces citromfű teát és hetente max egy alkalommal egy csésze galagonya teát.
2012. jún. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy izgulós típus, és ez már nem az első vizsgaidőszakom, de köszönöm a tippet, kipróbálom majd a teákat... veszteni valóm nincs :)
2012. jún. 2. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!