Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit javasoltok egy 4 éves...

Mit javasoltok egy 4 éves kislány ekcémás kezére?

Figyelt kérdés

A bőrgyógyász által felírt szteroidos krém már nem segít... Állítólag nincs más gyógyszer, amit adni tud.

Testápolózunk, kenegettük a gyógykenőccsel is, javult, de nem múlt el. 10 napon túl nem használhatjuk, újra csak romlik... A fürdéshez is speciális zsíros kenőcsöt használunk, de nagyon csúnya a keze, végig az összes ujja ki van sebesedve. Már nem tudom mivel segíthetnék neki. :(



2012. máj. 27. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
FLP-s propoliszos krém. Nekünk ez jött be. Nagyon sokáig elég egy tubussal, nagyon jó illata van. Az illatosított testápolókat hagyjátok, mosóport, öblítőt ne váltogass és lehetőleg minőségit használj.
2012. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A viszketésére hideg víz, hideg vizes borogatást tudok ajánlani, próbáljátok kerülni a kiváltó okot (nem tudom ételallergia vagy milyen fajta allergia)! Kösd be a kezét (ha csak az az érintett testrész) nedves törölközővel és semmiképp ne hagyd neki hogy vakarja! Hidratálásra kezdetben és enyhe esetekben hatásos a gyógyszertárakban kapható, megelőzésre is alkalmas emolliens kenőcs, súlyosabb esetekben, illetve a kérdéses területre pedig az ekcémakenőcs. A körömvirág krémet is kipróbálhatjátok. Ja és vigyázz a szappanokkal is mert nagyon kiszárítják a kezet! Jobbulást!
2012. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A zsíros kenőcsöt felejtsd el. Nálunk az egész testén volt ekcéma, de legfőképp a lábán és a törzsén a Bálintnak. Nekem elmagyarázták, természetgyógyászok, hogy ekcémánál a bőrt hidratálni ( vizet bejuttatni ) kell, és ezért ha zsíros krémet, hazsnálunk akkor ugyanúgy mint a sütőnél, mosogatáskor a víz csak úszkálni fog a bőr felszínén. Ezért én vírbázisú kozmetikumokat használok a kisfiamra, meg mostmrá magunkra is és belülről adok neki omega 3 étrendkiegészítőt. Ha érdekel írj privit és küldök anyagot, ugyanis az elmúlt fél évben igazi szakértő lettem a kicsi miatt a témában.
2012. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!