Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Füldugulás ellen van valami...

Füldugulás ellen van valami házi módszer? Mi a legyorsabb módszer?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Lehet venni valamilyen gyógygyertyát azt bele kell rakni a fülbe és a másik végét pedig meg kell gyújtani. /a füled nem gyullad meg/
2009. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
ilyen fülgyertyam nekem is van, en akkor is hasznalom, ha nincs semmi a fülemmel, hihetetlenül jo erzes, es ne lepödj meg, de rengeteg gusztustalansagot kiszed a füledböl. DM-ben is lehet kapni 1000 ft körül egy parat
2009. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a fülgyertyával óvatosan kell bánni, mert annyira kitisztítja a fület, hogy utána könnyebben fertőződik. Vigyázz utána, ne menjen bele a víz.
2009. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
masodik vagyok, ez igy igaz, de ezek amugy ra is vannak irva, hogy hanyszor lehet hasznalni, meg mit kell tenned elötte, meg utana. Tenyleg körültekintöen kell hasznalnod, de nekem evekig gyakorlatilag folyamatosak voltak a közepfül- es hallojaratgyulladasok, 2 eve hasznalom a gyertyakat, azota nem voltak.
2009. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a kövirózsa leve minden fülbajra jó
2009. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
30%

A legbeváltabb házi módszer, ha egy újságpapírt tölcsér formába tekersz, bedugod a füledbe és meggyújtod.

20-30 másodperc után kellemes meleget érzel majd, és egy kis pukkanást.

Ajánlatos, ha a müveletet ketten végzitek, a másik vigyáz a hajadra.

Természetesen kint kell elvégezni.

Hatátosabb és egyszerübb,gyorsabb,mint a gyertya és mindig kéznél van.

2009. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

a füldugulás nálam is visszatérő probléma, pedig igyekszem tisztán tartani. A legjobb megoldás ha az ember elmegy a fül-orr-gégészetre, ott kiszívják/kipucolják rendesen. Az maga az újjászületés :)

Mégis ritkán veszem rá magam még ezért is dokihoz fordulni, sorban állni, hálálkodni ismeretlennek, stb.


Otthon próbáltam oldani a zsírt olajokkal - ehhez nagyon sok türelem kell és akár még ronthat is a helyzeten. A kövirózsa levét mint ősi módszert nekem is mondták - szerencsére épp a közelben volt egy patikus, aki lehűtötte a kedélyünket azzal, hogy fájdalomcsillapító hatása van (így valóban jó bármire..)

A szívóhatáson alapuló módszerek (gyertya üvegben, újságpapírtölcsér meggyújtva) kissé körülményesek, ideiglenes megoldásként akkor már a porszívó hatásosabb. Nyilván óvatosan, meg nem percekig ott tartva.

2010. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!