Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás alatt/után más is...

Véradás alatt/után más is ájuldozott?

Figyelt kérdés
2-szer már adtam vért. az első alkalommal a kb. 5 percig bírtam aztán kezdtem rosszul lenni, ma a tű beszúrása után egy fél percre már kezdtem szédelegni, abbahagyták, lefektetek, teát adtak innom, verejtékeztem, dörzsölték a végtagjaimat, nem sikerült a vérvétel.. Vérvétel előtt süteményt ettem, teát ittam, nem voltam éhes.Soha nemvolt nagyobb betegségem, 83 kilós 33 éves férfi vagyok. Nem vagyok szívbeteg, a vérnyomásom normális szokott lenni, a vérvétel előtt kicsit magasabb volta az normálisnál, biztos az izgalom miatt. Miért lehetett ez? Pszihológia? Bárcsak minden úgy fájna mint az a tűszúrás. Más is járt már így?
2012. máj. 15. 22:23
 1/5 anonim válasza:

Én túl vagyok a negyvenediken, az első néhány alkalommal 58kg voltam a 173cm-es magasságomhoz, de nem okoz gondot. Kétszer fordult elő, hogy szédültem utána, de akkor biztos rossz napom volt.


39F

2012. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na várj, tisztázzuk.

Vérvételre egy ember életében jópárszor sor kerül.Ajánlatos elmenni rá,a doki is elküld, a célja diagnosztikai.Megállapítani az esetleges -akár a tünetek szintjén még lappangó- betegségeket, valamint a vérben szükséges elemek hiányát(vas,jód,stb. nem részletezem(


Véradásra ezzel szemben önként, humanitárius segítségnyújtási céllal megy az ember.Hangsúlyozom, önként.


Te most melyik esetről beszélsz, kérdező?

2012. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én véradásnál még nem! De anno a sorozáson, mikor estefelé került a sor rám az oltóhelyen és már inkább zombira hasonlítottak az e.ü.-sök és egy-két másodperc alatt kaptam a két vállamba + a combomba + vérvétel... na akkor én is lefehéredtem és befeküdtem jó néhány sorstársam mellé a padlóra. :D
2012. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, véradásra gondoltam.
2012. máj. 15. 22:44
 5/5 A kérdező kommentje:
önkéntes véradásra.
2012. máj. 15. 22:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!