Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami tanács véradás előtt/után?

Valami tanács véradás előtt/után?

Figyelt kérdés

holnap megyek vért adni az egyik kórházba. ez lesz nekem az első, és egy kicsit félek, nem tudom mire számítsak. neten többen írták a rosszullétet. esetleg tudtok tanácsokat adni? sokat egyek előtte v ink igyak? és utána?

köszi a válaszokat!:)



2012. ápr. 1. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat, de egyél. Utána pár szőlőcukor, és nagy gond nem lesz. 1-2 napig álmosabb, fáradtabb lehetsz, megerőltető fizikai munkát ne végezz, igyál sok folyadékot (nem szénsavas sz@rokat, hanem vizet, gyümölcslevet).
2012. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, egyáltalán ne izgulj, nem lesz semmi gond!

Reggelizz rendesen és lehetőleg sok folyadékot igyál.

Semmit nem fogsz érezni (én nem szoktam), ha vége, pihensz pár percet és mehetsz a dolgodra.

Egész nap sokat fogsz inni, és esetleg délutánra elálmosodsz.

Rendes dolog, hogy elmész.

2012. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 pacsi ***** válasza:
ne egyél előtte olyat, amire más allergiás lehet, pl. mogyoró. Olvastam, hogy egyszer valakinek (sérültnek) vért adtak 5 embertől, és kijöttek rajta mogyoróallergiás tünetek, kiderült, hogy az 5 véradó közül 3 véradás előtt evett mogyorót. Nem tudom, hogy tejjel, gluténnal lehetséges-e ugyanez, de biztos, ami biztos.
2012. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

és vizelet vizsgálat lesz elötte?

2012. ápr. 1. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs előtte vizelet vizsgálat. Az első véradás után én is rosszul lettem kb 2-3 éve, de akkor pont a súly határon voltam 50 kg, akkor alig múltam 18..most szántam rá magam megint, de az első rossz élmény után mindig halogatom.
2014. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!