Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kávés beöntést adhatok magamna...

Kávés beöntést adhatok magamnak, ha epeköveim vannak?

Figyelt kérdés
apró kövek, éppen oldjuk őket ursofalkal, mivel csak koleszterin kövek. Sok kellemetlenséget okoznak, de műtét NEM LESZ! majd ha nincs más választás kihajtom őket azzal a olivaolajos, és keserüsós kúrával, pár miliméteres kövek, kijönnek vele, csak a gyomrom miatt nem mertem meglépni még. (fekély).
2012. máj. 9. 13:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mellesleg azért hozzá tenném itt NEM hitről van szó. az illető barátom konkrét, A Bajcsi Zsilinszky kórházban végzett ultrahangos leletekkel tudja alátámasztani a leírtakat. Szólok neki, akar e belefolyni ebbe, és akkor ha kell még be is mehettek együtt a kórházba, lekérni az adatait...
2012. máj. 9. 14:23
 12/22 anonim ***** válasza:
Tőlem aztán azt tolsz a seggedbe, amit akarsz :D Akkor se hiszem el.
2012. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
megadom a telefon számomat privátban, felhívhatsz, és beszélgethetünk. és megszervezek egy találkozót. majd bemehettek a kórházba, lekérni a leleteit.
2012. máj. 9. 14:31
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerinted nekem erre van időm? :D Hogy egy hülyeség után kutassak? :D
2012. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én csak felajánlottam hogy megszervezem a találkozót. ennyi. Ne haragudj hogy ezt mondom, de úgy viselkedsz mint akinek átmosták az agyát, és már többé nem nyitott szemmel jár.
2012. máj. 9. 14:40
 16/22 anonim ***** válasza:

Az epekövet bizony el lehet hajtani. A kő nevezés is helytelen, hisz az besűrűsödött epe. Nem oxalát, vagy kálciumkő, mint ami a vesében található.

De a kávés beöntés részt én sem értem.

Kedves kérdező!

A keserűsós, olivás epekő hajtást nem ajánlom, súlyos esetben rohammentővel mehetsz a kórházba.

Vannak ettől jóval kíméletesebb módszerek is.

2012. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha ilyen biztos vagy ebben, miért kérdezed meg itt? Hiszen egyesek ultrahangos vizsgálattal is alátámasztották már, hát akkor hajrá!

De azért nem árt, ha utánanézel hogyan is kell a beöntést csinálni. Nem véletlen szakemberek végzik ugyanis...

Sok szerencsét. Egyébként én már láttam epeköveket (voltam boncoláson) és hidd el, attól, hogy besűrűsödött epe, rendesen kő állagú.

2012. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A modern orvoslásos dologhoz annyit fűznék hozzá, hogy persze - régebben sokkal kevesebb műtétet stb. végeztek. De kétlem, hogy a halálozási arány nem volt sokkal nagyobb, maximum nem hozták összefüggésbe apróságokkal. Pl. egy ártalmatlan mandula, ami sűrűn begyullad és nem vették ki - évek alatt okozhatott szívbelhártya gyulladást (endocarditis lenta), amitől tönkre ment az illető szíve, szívbillentyűje - de mondjuk nem hozták összefüggésbe a mandulájával mivel évek alatt alakult ki. Nem mondom, hogy kizárólag a modern orvoslásra kell minden esetben támaszkodni, néha jók a népi gyógymódok is, nade ne haragudj önmagadnak beöntést adni...

25/N

2012. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Jézusom!!!!!Olyan dolgokat olvasok, hogy fel sem tudom fogni!Nekem Hétfőn volt epekő műtétem és előtt 2 héttel ERCP-m(gyomortükrözéssel távolították el az epeútba kicsúszott köveket)Az ERCP-n szájon át ledugnak egy csövet felnyitják az epeutat ugyanis az utnak az egyik vége nyitott csak!!!!!!!A KŐ NEM TUD ONNAN TÁVOZNI!!!!Ha a kő az epeutba kijön akkor besárgulsz(én 2* is besárgultam) és az olyan fájdalommal jár, hogy azt hittem vonatnak megyek!Hétfön megműtöttek kedden megint tükrözésre kellett mennem mert maradtak törmelékek meg kövek is!ESZEDBE S JUSSON ILYEN HÜLYESÉGET CSINÁLNI!!!!!!HA EGYSZER BEGÖRCSÖLNÉL 1 PERCET SEM GONDOLKODNÁL A MŰTÉTEN!!!!!!
2012. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

érdekes, nekem még az ultrahangos doktornő is azt mondta hogy ezeket a pár miliméteres köveket ki lökheti az epehólyagom... Mellesleg, ha az mindig zárt lenne, akkor az epe sem tudna a patkóbélbe folyni.... szóval amikor teli a hólyag, és eszel, és arra rá az epehólyag szépen kiürül, akkor gondolom mind a 2 vége nyitva az epevezetékeidnek, különben nem tudom hogy folyna bele a patkóbélbe.... amikor meg ledugták neked a csövet, nem volt nyitva nyilván, mert nem ürült éppen ki, ezért kellett "kinyitni"... Mellesleg a módszer amit leírtam rengeteg embert mentett már meg a műtéttől. Azonban most egy kíméletesebb módszert használok, mégpedig epehajtó teát iszom. remek, mert a székletemben ZÖLD epekövek is találhatóak... tehát működik. kíváncsi leszek a következő ultrahang eredményére, amire még sajna egy hónapot kell várnom... Nah de mellesleg 3x vitt be a mentő az ügyeletre eddig, tavaly, és fojtom pampogott egy hülye ügyeletes pic.sa hogy azonnal szedessem ki az epehólyagomat. Aztán beszéltem Dr. Bodnár sebész FŐORVOS úrral, aki ultrahangos kőzúzást is végez, és ő mondta hogy próbáljuk ursofalkal feloldani, mivel koleszterin kövek. azóta azt szedem, és a TANÁCSÁRA! tornáztatom a hólyagomat, minél többször ürül annál nagyobb a valószínűsége hogy távoznak kövek is.


mellesleg egy álló helyzetben 1.6 cm széles epevezetéken, egy 1-2 mm es kő csak átmegy:)

2012. máj. 27. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!