Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ajkaim gyerekkorom óta...

Az ajkaim gyerekkorom óta cserepesek. Miért van ez?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, kb.3 évesen kezdődött. Sajnos rengetegszer tépkedtem, ma már ugyan nem csinálom,de egész évben cserepesek az ajkaim, és hiába használók egész nap ajakbalzsamot, néhâ szájfényt,de mindig ilyen,miután kicsit is lekopik. Mit tegyek?

2012. máj. 6. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Igyál sok vizet. Valószínűleg ki vagy száradva.

10 testsúlykilogrammonként 1 litert kell naponta, tehát neked kb. 1,5 litert kellene innod. Ne üdítőt, hanem sima vizet.

2012. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kiszáradásban valószínű igaza van az első válaszolónak, de különböző vitaminhiányoknak is lehet szájszárazság az eredménye, látogass el egy vérvételre az orvosodhoz. Illetve nem mindegy mit használsz, mert az illatos, csili-vili kozmetikumok, a Labellok, a szájfények egyenesen szárítanak. Vegyél patikában Primust, időnként kenegesd mézzel, de saját tapasztalat, hogyha nem hazsnálsz semmit a legjobb. Nem mondom, úgy 1 hónapig vállalhatatlan állapotban lesznek az ajkaid, de utána összehasonlíthatatlanul jobb lesz.


"10 testsúlykilogrammonként 1 litert kell naponta"

Ezt viszont megkérdezhetem honnan szedted? Mert teszem azt egy 80-90 kg-s férfinek akkor 8-9 litert kéne innia egy nap, ami már egy olyan kategória, hogy a cukrosok isznak ennyit. Univerzálisan igaz a napi 2-3 liter folyadék mindnenkire.

2012. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. 50 tkg-ot akartam írni, csak közben elkalandoztam.
2012. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!